Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çarpı İşi Örnekleri ve Modelleri

Kanaviçe etamin örnekleri tekrar hayatımızda yerini aldı. Anneannelerimiz, babaannelerimiz zamanında çok sık yapılır her çeyizde mutlaka bulunurdu. Şimdilerde biraz daha modernize edilerek kullanılıyor. Kanaviçe kolye modelleri, etamin pano örnekleri, çantalar, kitap ayraçları, kırlentler. Bargello nakışı olarak da geçen yine çeşitli işleme şekillerinden oluşan kırlent modellerini de ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Şimdi sizlere yayınlayacağımız galeride modernize edilmiş örneklerini göreceksiniz. Bunları satın almak ve daha fazlasını görmek isterseniz fotoları aldığımız instagram adresleri @sevalserhad @jenya_vlnd hanımlardır. Çanta modelleri üzerinde kullanabilirsiniz. Çok zarif kolye modelleri yapabilirsiniz. Pano modelleri hazırlayarak evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Kitap okumayı ve kanaviçeyi sevenler bu iki hobisini birleştirerek çok şık kitap ayraç modelleri yapabilirler.

Çarpı İşi Kanaviçe Örnekleri

Bugünlerde ismi çarpı işi olarak da geçiyor. Çarpı işe adında duyduğunuzda bilin ki etamin işinden bahsediyor. Bildiğimiz bir teknik. Türk kültüründe önemli bir yere sahip. Ben çarpı işini daha çok seccade modelleri olarak işlemiştim. Ve kırlent yapmıştım. Şimdi kolye modelleri çok hoşuma gidiyor. Ve pano modelleri. Doğum panoları işleyebilirsiniz. Çocuklarınızın doğum tarihi üzerinde olan çok güzel panolar.

Model arayanlar için aşağıda gördüğünüz el emeği göz nuru işlemeler sizlere örnek olabilir. Her biri çok güzel ve özenle hazırlanmış. Yapan arkadaşlarımızın ellerine sağlık.

 

Kaynaklar:
instagram @sevalserhad
instagram @jenya_vlnd

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler