Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Etamin Pano Modelleri

Merhaba Arkadaşlar. Etamin pano örnekleri ile ilgili galeri hazırladık bugün sizlere. Bu işle uğraşan arkadaşlara fikir vermesi için. Etamin nedir hepimiz biliriz. Pamuk veya keten iplikten dokunmuş seyrek delikleri olan bir kumaş türüdür. Üzerine nakışlar işlenir. Etamin işi delikli karelere bölünmüş kumaşı çapraz şekilde iplerle işleyerek yapılır. Özel goblen iğnesi olarak adlandırılan ipleri vardır. Daha önce sizlerle paylaştığımız kasnak işi pano da kanaviçe pano yapılışı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Etaminden çok çeşitli şeyler yapılmaktadır. Mesela etamin işi yatak örtüsü, masa örtüsü, runner, kanaviçe işi havlu modelleri, etamin seccade ve kanaviçe pano modelleri. Biz bugün galerimizde pano örneklerine yer verdik. İlerleyen günlerde sizler için seccade etamin örneklerine de yer vereceğiz. Yapması çok zevkli olan bir hobi sanatı. İsterseniz beğendiğiniz modeli uygularken tek tek işleyerek gidebilir. İsterseniz de önce yarısını işleyip dönüp üzerine kalan yarısını işleyebilirsiniz.

Paylaşacağımız galeri de bulunan kanaviçe pano örneklerini çocuk odalarında, salonlarınızda , mutfaklarınızda, yatak odalarınızda ,  ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Her odada kullanabileceğiniz pano modelleri mevcut. Hatta yeni doğan bebek kanaviçe pano hatırası işleyebilir hatta satış bile yapabilirsiniz. Bu şekilde pano yapıp satan arkadaşlarım var. Güzel bir desen işleyip yanına adını, kilosunu , boyunu ve doğum tarihini işliyorlar. Ve pano yapıp satış yapıyorlar. Sizde evinizde kendi işinizi yapmak istiyorsanız deneyebilirsiniz.  Kanaviçeden kolye , kanaviçeden yüzük de yapıyorlar ve çok güzel oluyor. İlerleyen zamanda bir galeri oluşturup sizlere sunacağız.

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Etamin Pano Modelleri”
 1. Aysun dedi ki:

  Bu etamin işlerini nereden bulabilirim

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Aysun Hanım. Resimde kareleri sayarak panoları yapabilirsiniz.

 2. Yasemin dedi ki:

  Bu panolari nerden satin alabilirim?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Yasemin Hanım. Biz yapan arkadaşlara model olması açısından paylaşım yaptık. Kasnakları ve ipleri tuhafiyelerden bulabilirsiniz. Kumaş satan yerlerdende etamin alabilirsiniz.

 3. Yasemin dedi ki:

  Bir de $unu merak ediyorum sizin gosterdiginiz örneklerden birini yapmak istiyorum sayarak mi yapicam? Ilk defa etamin yapicam o yuzden bilmiyorum nasil yapacagimi…

  1. Melek dedi ki:

   Evet sayarak yapabilirsiniz. Kumaş üzerine desen çizerek yapan arkadaşlarımız da var ama etamin işlerini ben sayarak yapıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler