Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kanaviçe Kenar Süsü

Kanaviçe etamin örneklerinden muhteşem kanaviçe kenar süsü hazırladık. Battaniye kenarlarında, masa örtüsü kenarlarında, kumaş peçete kenarlarında kısacası her yerde kullanabilirsiniz. Mesela diktiğimiz bir kıyafeti süslemek için kullanabiliriz. Modellerin çoğu resimlerde belli olmakta. Şema olarak kullanabiliriz. Kanaviçe kolye yapımında, kanaviçe takı – bileklik yapımında kullanabilirsiniz. Kanaviçe işlemeye ilk defa başladıysanız kumaş seçiminde, ip seçiminde, işleme nasıl yapılır zorlanıyorsanız daha önce paylaştığımız içerikleri inceleyebilirsiniz. Mesela nakış için en iyi kumaş nasıl seçilir inceleyebilir en güzel en iyi kumaşları seçebilirsiniz. Kumaşları seçtikten sonra sıra geliyor işlemeye. İlk olarak desen beğeniyoruz. Tabi ilk kez yapacaklar daha kolay şemalar, çok ayrıntı olmayan şemalar seçmeliler. Deseni de seçtikten sonra etamin kenar modellerine uygun ipler seçelim. Çok çeşitte nakış ipi var. Domino, DMC muline ipler kullanabilirsiniz. Kanaviçeyi işlerken çarpıları tek tek de yapabilirsiniz. Önce bir tarafı sonra diğer tarafı işleyebilirsiniz. Nasıl oluyor derseniz yeni başlayanlar için etamin örneklerinde hem şemaları hem de kanaviçe nasıl işlenir öğrenebiliriz.

Etamin Kenar Süsü Modelleri

Kanaviçe kumaşlara, keten kumaşlara, pamuklu kumaşlara uygulayabileceğimiz harika desenler hazırladık. Geometrik desenli, çiçek desenli, etnik desenlerde oluşmuş şemalar var. Kanaviçe kenar süsü birçok şekilde uygulanabilecek modeller. Bebek mendili işleme örneği olarak yapabilirsiniz. Küçük mutfak havlularına, peçetelere, masa örtülerine işleyebilirsiniz. Bence yazlık bir elbise kenarına yakalarda, kol uçlarında, etek uçlarında işlemelere yer verebilirsiniz.

Şimdi kanaviçe kenar süsü olarak hazırlanan örnekleri göz atalım. Galeride köşeli şablonlar, düz modeller hepsi mevcut. Modelleri inceleme sonra kumaşlara işleme vakti.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler