Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tişört İşleme

T-shirt nakış işleme örneği hazırladık. Düz bir kıyafetiniz üzerine tişört işleme adımlarını hazırladık. Gömleklerinize, atletlerinize, penye tişörtlerinize beğendiğiniz el nakışı modellerinden, kanaviçe etamin örneklerinden işlemeler yapabilirsiniz. Tişört süsleme örneklerinde sadece nakışları değil stencil şablonlarla boyamalar yapabilirsiniz. Düğmelerle süslemeler yapabilirsiniz. Farklı desen ve renklerde kumaşlarla aplike uygulamaları yapabilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Şimdi el nakışından zincir işi tekniği ile yapılmış bir süsleme hazırladık. Yine süslememize kum boncukları da ekledik. Sizde pullar, inciler, taşlar ekleyebilirsiniz. Süslemelere makrome düğüm çeşitleri ekleyebilirsiniz. Mesela penye iple tişört süsleme örneklerini inceleyebilirsiniz. Giysi süsleme modellerine hayal gücünüzü kullanarak birçok yeni ürün tasarlayabilirsiniz.

Kıyafet Üzerine Nakış

Önce işleme yapacağımız kıyafeti seçiyoruz. Daha sonra nakış desenini belirliyoruz. Ve nakış ip renklerini ve yardımcı olarak kullanacağımız diğer malzemeleri. Makas, iğne, boncuk, kasnak, tekstil kalemi gibi.

Tişört İşleme

Tişört İşleme 1

Daha sonra nakışı işleme yapacağımız kıyafet üzerine nakışı aktarıyoruz.

zincir işi işleme kalıbı

Tişört İşleme 2

Tişört İşleme 3

Tohum işi, beğendiğiniz el nakışı tekniklerini kullanarak işlemeyi yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığına dair daha önce paylaşımlarımız oldu. Fikir edinmek için onları inceleyebilirsiniz. Desenimizi kasnak ile gerelim ve seçtiğimiz renk iplerle işlemeye başlayalım.

Tişört İşleme 4

Tişört İşleme 5

Gerekli yerlere boncuk eklemesi yapabilirsiniz.

Tişört İşleme 6

Tişört İşleme 7

Tişört İşleme 8

Tişört İşleme 9

Harika oldu. Pantolonlarla, eteklerle, şortlarla kombinleyerek giyebilirsiniz. Gömlekleriniz üzerine de işlemeler yapabilirsiniz. Kanaviçe işlemeleri yapabilirsiniz. Daha önce çeyizlerinizden olan kanaviçeleri aplike yapabilirsiniz. Dantelleri süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Tişört İşleme 10

Kaynak : viladoartesao

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Tişört İşleme”
 1. Behiye Afşar dedi ki:

  kıyafetlerimize işleme yaptıktan sonra makinede yıkama esnasında iplerin zarar görmemesi veya açılma bozulma olmaması için uygulayabileceğim bir yöntem var mıdır?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Elde yıkama yapabilirsiniz. Arka kısmından ipi iyi sakladığınızda çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Farklı bir yöntem bilmiyorum açıkçası.

 2. nazna dedi ki:

  merhaba,
  Sipariş alıyor musunuz,aalıyorsanız mail adresimden ulaşır mısınız

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef satış yapmıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler