Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Etamin Lavanta Kesesi Yapımı

Adım adım lavanta kesesi modelleri veya farklı bir yerde kullanacağınız şık bir işleme yapılışından bahsedeceğiz. Kanaviçe etamin örneklerinden beğendiğiniz desenleri lavanta keseleri için uygulayabilirsiniz. Lavanta kesesi kanaviçe etamin şablonları yayınlamıştık. Keseler üzerine ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Çuval bezi ve dantellerle de çok şık lavanta kesesi yapılışı yapabilirsiniz. Daha önce ayrıntılı anlatımlarla nasıl yapıldığına dair paylaşımlarımız olmuştu. Bol resimler kullanarak sizlere nasıl yapıldığını anlatmıştık. Bugünse hem lavanta keselerinde hemde farklı süslemelerde kullanacağınız güzel bir el nakışı modellerinin adım adıl yapılışını paylaşacağız. Örgü süslemelerde de kullanabilirsiniz. Battaniye süslemelerinde kullanabilirsiniz. Çok basit tekniklerle çok şık desenler yapabilirsiniz. Kıyafet süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Etamin Kese Yapımı

Biz burada adım adım desenin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Daha sonra sizler kumaşı dikerek birleştirerek kese olarak kullanabilirsiniz. Az önce dediğimiz gibi farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Kolay ve şık bir desen. Battaniye süslemelerine de çok yakışacak güzel bir örnek.

Desen için önce ister 0,5 cm ister 1 cmlik aralarlar minik kareler oluşturuyorsunuz. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek deseni işlemeye  başlıyorsunuz.

Desenin yapılışı bu kadar. Kolay bir desen. İlk defa deneyecek olanlar da rahatlıkla işleyebilirler. Geriye kalan kumaşı dikerek kese haline dönüştürmek ve içine lavanta doldurmak. Çok şık oldu.

Etamin Lavanta Kesesi Yapımı 5

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1653117-dekorativnaya-setka-ili-krestik-dlya-lenivyh?msec=15

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler