Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hardanger Nakışı Nasıl Yapılır?

El nakışı modellerinden çok güzel bir nakış tekniği daha. Hardanger nakışı. Antep işi modelleri aslında. Sizlere hem çok güzel bir galeri hazırladık. Hem da hardanger nakışı nasıl yapılır güzel birkaç video hazırladık. Sizde teknikleri inceleyerek ve modelleri inceleyerek Antep işi takımlar yapabilirsiniz. Antika işi nasıl yapılır güzel modellerin olduğu ve tekniğin yapılışını anlatan bir yazı hazırlamıştık. Oradaki modelleri de inceleyebilir kumaşlarınız üzerinde kullanabilirsiniz. İplik çekme ajur çiçek yapımı çok güzel bir teknik. Antep işi yatak örtüsü, Antep işi runner modelleri, Antep işi salon takımları yapabilirsiniz. Antika işi örneklerini renkli nakış ipleri ile renkli kumaşlar üzerine de işleyebilirsiniz. Antika işi örnekleri evinize çok yakışacak. Hardanger nakışı modelleri evinize çok yakışacak.

Hardanger Nakışı Yapılışı ve Modelleri

İp çekmek teknikleri, karanfil teknikleri, ajur teknikleri var, badem teknikleri var. Daha ismini bilmediğimiz birçok teknik var. Bu güzel teknikleri anlatan güzel videolar hazırladık. Hem de hardanger nakışından oluşan güzel modellerden bir galeri hazırladık. Hardanger nakışı hangi kumaşa yapılır derseniz sayabileceğiniz birçok kumaşa yapabilirsiniz. Kanaviçeler, keten kumaşlar gibi.

Çok bildiğim bir nakış değil açıkçası. İp sarılarak yapılan bir nakış. Güzel ve kolay bir teknik. El nakışı modellerinde, kanaviçe etamin modellerinde uyguluyordum ama ismini bilmiyordum. Birkaç hardanger nakışı modelleri hazırladım. Umarım doğru nakış modellerinden oluşan bir galeri hazırlamışımdır. Birlikte inceleyelim.

Hardangerden, Antep işinden oluşan galeriyi inceledik. Şimdi bu galeriden sonra hardanger nakışı nasıl yapılır videolardan öğrenme zamanı.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler