Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Antika İşi Nasıl Yapılır?

Antika işi modellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Ve nasıl yapıldığına dair bir video. Daha önce sizlere iplik çekme ajur çiçek yapılışından bahsetmiştik. Yapılışına bir örnek bulabilirsiniz. Eğer ismini yanlış bilmiyorsam antika hesap işi olarak geçiyor. Doğrusunu bilenler bizimle paylaşabilirler.

Antika işi ile birçok ürün yapabilirsiniz. Sizler için ufak bir galeri hazırladık. Çok güzel sizlere örnek olacak modeller var. Antep işini yaparken kumaşı ip çekerek kafesler haline getirerek işlenebilir hale getiriyoruz. Daha sonra iğne ile iplerin altından ve üstünden geçerek işliyoruz. Yapılışını daha detaylı bilen arkadaşlarımız varsa bizlerle bilgilerini paylaşabilirler.

İğne ile yapılan iğne oyası modelleri kadar güzel bir iş. Emekli ve el emeği işlerinin en güzel örneklerinden biri.

Antika İşi Modelleri

Az önce belirttiğim gibi şimdi yapılışını videolu olarak yayınlıyoruz. Ben nasıl yapıldığını bilmediğim için detaylı bilgi veremiyorum. Araştırırken de bu güzel videoyu buldum. Sizlerle paylaşmadan edemedim. Kullanacağınız kumaşı iplik çekerek işlenir hale getiriyorsunuz. Sonra beğendiğiniz deseni uygulamaya başlıyorsunuz.

Şimdide birbirinden güzel örnekleri görelim.

Kaynak : http://www.fioretombolo.net/mostrarossano.htm

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler