Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Antika İşi Örnekleri

Antika işi, Türk işi tekniği, el nakışı modellerinden oluşan çalışmalar hazırladık. Ankita işi örneklerini hem desenlerini hemde yapılışını anlatan şemaları hazırladık. Antika işi yapmak istiyorum diyorsanız bu çalışmaları inceleyebilirsiniz. Küçük kumaşlar üzerine çalışmaları deneyebilir daha sonra büyük kumaşlara geçerek antika işi ajur yapımı tekniklerini uygulayabilirsiniz. Antika işi nasıl yapılır daha önce bazı çalışmalarımız olmuştu. Bohça kenarı antika yapımı çalışmasını inceleyebilirsiniz. Antika ajur modelleri bohçalarda, salon takımlarında, havlularda, runnerlerde hatta giydiğimiz kıyafetlerde uygulama yapabiliriz. Kumaşlar üzerine yapılmış örneklerini ve modellerin şemasını inceleyeceğiz. Sizde evinizde kullanmak için veya çocuklarınızın çeyizleri için yapabilirsiniz. Antika işi örneklerini incelemeye başlayalım.

Antika İşi Modelleri

Bu galeride birçok model var ve bu modellerin yapılışını gösteren şemalar var. Beğendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Mesela çok güzel bir çanta örneği var. Bayıldım. Çok güzel olmuş. Sizde antika işi örneklerini çanta yapımında kullanabilirsiniz. Tam 33 proje var. Bu projelerin şeması da mevcut. Şema dili Japonca ama sayılar anlaşılıyor. Daha önce antika işi yaptıysanız rahat yapabilirsiniz.

Galeride masa örtüleri, çantalar, perdeler, runnerler, peçeteler var. Keseler, telefon kılıfları var. Şimdi önce şemaları inceleyelim. Daha sonra tek tek modellere bakarız.

Şemalarımız bu şekilde. Keten kumaşlar, etamin kumaşlar gibi kumaşlar üzerine yapılabiliyor. Yukarıda gördüğümüz antika işi örneklerinin şemasının uygulanmış halini göreceğiz. Muline ipler, nakış ipleri kullanabilirsiniz. Şemaları inceledikten sonra kumaş üzerinde nasıl durduklarına bakalım. Şahane çalışmalar var. Sizde keyifle yapabilirsiniz.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/let-s-knit-series-nv70524-hardanger-embroidery-2019/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler