Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Antika Ajur Modelleri

Çok güzel bir çalışma daha hazırladık. Daha önce iplik çekme ajur çiçek yapımından sizlere bahsetmiştik. Şimdi ona benzer güzel bir model yapılışı daha hazırladık. Adım adım resimli olarak bulabilirsiniz. Sizde resimdeki adımları takip ederek evde bu tarz çalışmalar yapabilirsiniz. Kumaş kenarlarına, peçete kenarlarına yapabilirsiniz. Tam ismi ne olarak geçiyor bilmiyorum. Antika ajur modelleri olarak diye düşünüyorum eğer yanlış bilmiyorsam. Siz biliyorsanız bizlerle paylaşabilirsiniz. Antika işi nasıl yapılır detaylı bir şekilde videolu olarak paylaşımlarımız olmuştu. Yine antika işinden oluşan harika modelleri bir araya getirerek güzel bir galeri hazırlamıştık. Bohça kenarı antika yapımı, masa örtüsü, kanaviçe örneklerinden kumaş kenarına yapılan ajur tekniği gibi birçok modeli önceki yazılarda bulabilirsiniz. Yeni modelin yapılışına geçelim ve bizde kumaşlarımızda uygulayalım.

Kenar Antika Modelleri

Antika ajur modellerinin yapılışını sizlere adım adım resimlerle hazırladık. Kenar antika modelleri olarak masa örtüsü, peçete, yatak örtüsü gibi, bohça gibi kumaşlarınızın kenarına yapabilirsiniz. Kumaştan önce iplikler çıkartıyoruz. Daha sonra modele karar verip işlemeye başlıyoruz.

Hemen resimleri hazırlayalım. İnceleyelim.

Şimdi diğer modelin yapılışına geçelim. Boncukları eklemeyi unutmuyoruz.

Sıra geldi çiçekleri yapmaya.

Çok güzel oldu. Bu çalışmayı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kanaviçe kumaşlarda iplik çekme yaparak çiçekleri yapabilirsiniz. Havlu kenarı olarak yapılmış modelin havlunun kenarına güzel bir oya yapıp tamamlıyoruz çalışmayı. Peçeteler, runnerler kenarına da güzel, zarif bir dantel örüp tamamlayabilirsiniz.

Antika Ajur Modelleri 19

Antika Ajur Modelleri 20

Bu modelde daha önce sizlerle paylaştığımız model. Çok güzel değil mi.

Antika Ajur Modelleri 28

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4760435/post288395449/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler