Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Beyaz İş Yapılışı

Ajurlu dantel modelleriyle, nakış modelleriyle nakış örneklerinden benimde çok sevdiğim bir desen. Annem makinede tek tek işleyerek beyaz iş yapardı. Bugün beyaz iş benzeri bir nakışın kolayca nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Yine makinede yapıyoruz ama beyaz işe nazaran biraz daha kolay. Kesme işlemlerini, ajurların yapılışında farklı bir teknik kullanıyoruz. Normalde makasla kesilerek yapılıyor. Makine nakışını annem kursa gitmişti. Yine belediyenin ücretsiz kurslarından eğitim almıştı. Beyaz iş, makine nakışı, kum iğnesi, çin iğnesi gibi birçok çeşidi olan makinede yapılan nakışlardan. Bana çok güzel maraş işinden yatak örtüsü işledi. Severek kullanıyorum. Çin iğnesinden salon takımı işledi en sevdiğim çok kullandığım desenlerden. Bugün havlu kenarlarına, bohça kenarlarına veya birçok farklı kumaşla birleştirerek kullanacağımız kenar oyası modelleri anlatımı hazırladık.

Burada daha çok hobi dünyasına ait paylaşımlarda örgülere, iğne oyalarına, kanaviçe etamin örneklerine, dantel modellerine yer verdik. Ama aramızda beyaz iş çok seven, makine nakışı seven severek yapan birçok takipçimiz var. Yada yeni başlamak isteyenler var. Bu video ile kolay beyaz iş yapılışını öğrenebilir yapmaya başlayabilir.

Kolay Beyaz İş Nasıl Yapılır?

Ajurlu yaprak desenli çok hoş bir nakışın nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Bohça kenarlarında, peçete kenarlarında, havlu kenarlarında veya kıyafet süsleme gibi birçok yerde kullanabileceğimiz çok hoş bir teknik. Yapraklar, çiçekler, güller… Birçok deseni aynı teknikle yapabiliriz.

Kolay Beyaz İş Yapılışı

Yapraklarımızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi çok güzel bir desen oluşacak. Eğer kolay beyaz iş yapılışı nasıl oluyor merak ediyorsanız buyurun videoya. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler