Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Un Eleği Kanaviçe Nasıl Yapılır?

Kanaviçe etamin örneklerinden sizlere şahane modeller hazırladık.  Un eleği kanaviçe nasıl yapılır anlatan bir video hazırladık. Hem yapılışı var hemde aynı teknikle yapılmış örnekler var. Süzgeçlere, un eleklerine kanaviçe örneklerini işleyebilirsiniz. Beğendiğiniz şablonları elekler üzerine yapabilirsiniz. Sizlerle birçok kanaviçe şablon örnekleri paylaştık. Kuşlu şablonlar, çiçekli şablonlar, bebekler için kişiye özel şablonlar… Ne ararsanız var. Harfli, güllü, yeni yıl temalı birçok şablon mevcut. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Kanaviçeler çok eskilerden beri var. Şimdilerde biraz daha modernize bir şekilde kullanılıyor. Kolyeler, elekler, duvar süsleri gibi çalışmalar yapılarak kullanılıyor. Hatta bahçe tel örgülerine bile yapılıyor. Kanaviçe duvar pano yapılışı benimde hemen yapmak istediğim çalışmalardan. Kanaviçe elek modelleri işlemeli örnekleri de çok beğeniyorum. Yapmayı çok istiyorum. Sizde yapmayı düşünüyorsanız en güzel örneklerini sizler için hazırladık. Süzgeç olarak kullandığımız bir mutfak eşyasına kanaviçe işlemenin nasıl olduğunu da göreceğiz.

Elek İşleme, Un Eleği Kanaviçe Yapımı ve Örnekleri

Un eleği kanaviçe nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz bugün. Elek üzerine değil bekli ama süzgeç üzerine işleme yapacağız. Aynı mantıkla yapılıyor elekler üzerine de işleme yapıyoruz. Elek işleme malzemeleri olarak iğne, nakış ipleri, makas, elek kullanacağız. Tabiki işleme yapacağımız şablonda gerekli olacak. Şablonumuza göre iplerimizin rengini seçeceğiz. Muline ipler, nakış ipleri kullanabilirsiniz. Eleğin delikleri çok büyükse örgü ipleri kullanabilirsiniz.

Un eleği nasıl yapılır, süzgeç üzerine kanaviçe nasıl işlenir önce onu görelim.

Eleğin, süzgecin üzerine kanaviçenin nasıl işlendiğini gördük. Şimdi bizlere fikir verecek en güzel örnekleri inceleyelim. Hepsi muhteşem umarım sizlerde beğenirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bana sormaktan çekinmeyin arkadaşlar. Elimden geldiğince herkese sitemizde yardımcı olmaya çalışıyorum. Dikkat yorumlarınızı ve sorularınızı sitemiz üzerinden iletin.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Un Eleği Kanaviçe Nasıl Yapılır?”
  1. Hatice emir dedi ki:

    Merhaba eleği nasıl işliyorsunuz bir çarpı işareti 9 karedenmi oluşuyor .Benimde böyle eleklerin var işlemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba, eleğin deliklerinin genişliklerine göre 4 kare olarak 3 x 3 kare olarak işleme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler