Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kanaviçe Bisiklet Yapımı

El nakışı modellerinden güzel bir çalışmayla devam ediyoruz. Tatilde çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Okul zamanı ders aralarında molalarda yapabiliriz. Kendimiz stresli olduğumuz zamanlarda, ev işleri yoğunluğundan kalan zamanlarda dinlenmek için yapabiliriz. Hobi çalışmaları insanı stresten arındıran, dinlendiren en güzel uğraşlardan biri. Kanaviçe bisiklet yapımı şablonu ve yapılış aşamalarını resimlerle sizlerle paylaşacağız. Eğer ilk defa nakış yapacak ve panoda kullanılan teknikleri bilmiyorsanız daha önce paylaştığımız el nakışı nasıl yapılır çalışmamızı inceleyebilirsiniz. Tüm tekniklerin yapılışı var. Yine teknikleri öğrendikten sonra birçok yerde kullanabiliriz. Rokoko çiçek nasıl yapılır yine çalışmalarımız arasında yerini alıyor. Tohum işi ile yapılan çiçekleri bisiklet yapımında kullanabilirsiniz. Rokoko nakışı gül nasıl yapılır resimlerle adım adım paylaşmıştık. Yine bisiklet yapımında veya farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Kanaviçe bisiklet yapımında kullanabileceğimiz nakış fikirlerinden bahsettik. Şimdi nasıl yapıldığını inceleyelim.

Kanaviçe Bisiklet Nakışı Nasıl Yapılır?

Kanaviçe işlemek çok keyifli. Çarpı çarpı nakış ilerliyor. Ortaya çok beğeneceğimiz sevdiğimiz desenlerde nakışlar çıkıyor. Kuşlar, çeşit çeşit çiçekler, ağaçlar, temalı kişiye özel nakışlar… Hepsini severek işliyoruz. Ben kanaviçeyi öğrendiğimde ilk olarak ay çiçeği deseninde 2 adet yastık yapmıştım. Daha sonra kanaviçe seccade modellerinden işledim. Okulda el işi ve ev ekonomisi dersi vardı. Orada öğretmişlerdi. Kanaviçe tekniklerini, elde dikiş modellerini, düğme dikmeyi öğretmişlerdi. Makrome modellerinden çalışmalar yapmıştık. Yine okulda kanaviçeden meyveli pano işlemiştim. Hala duruyor. Şimdilerde maalesef böyle bir ders yok. Olmasını isterdim. Bende kızıma evde öğretiyorum. Tığ işinden zincir çekmeyi, makromeden temel düğüm tekniklerini biliyor. Şimdilerde punch nakışı çalışıyoruz. Neyse konumuza dönelim. Önce şablonu incelemekle başlayalım.

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 12

  • 30 cm çapında pamuklu veya keten kumaş
  • Şablonumuz
  • Nakış ipleri
  • Nakış iğnesi
  • Makas
  • 20 cm kasnak
  • Tekstil kalemi

Malzemeler hazırsa önce şablonun çıktısını alıyoruz. Sonra kumaşa aktarıyoruz. Kumaşı kasnağa geçiriyoruz.

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 2

Artık sevdiğimiz renklerde işlemeye başlayabiliriz. Böyle bir çalışma toplamda 1 günde bitecek kadar kolay.

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 3

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 4

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 5

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 6

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 7

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 8

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 9

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 10

Fazla kumaşı bira pay bırakarak kesiyoruz. Arka kısmı resimdeki gibi tutkal veya sıcak silikon kullanarak yapıştırıyoruz. Çirkin görüntüyü önlemek için yuvarlak keçe de yapıştırabiliriz.

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 11

Nakışımız tamamlandı. Mükemmel oldu.

Kanaviçe Bisiklet Yapımı 1

Kanaviçe Bisiklet Yapımı

Benzer şekilde yapılmış kanaviçe bisiklet temasının anlatımını izleyelim.

Kaynak : https://www.gathered.how/needlework/embroidery/bicycle-embroidery-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler