Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pipetle El Nakışı Çiçek Nasıl Yapılır?

El nakışı modellerinden yepyeni güzel bir çiçeğin yapılışını hazırladık. Çiçekleri yapmak için kürdan, pipet, cetvel, dondurma çubuğu gibi eşyaları kullanıyoruz. Bugün çiçeğin yapılışında pipet kullanacağız. Yapraklarını daha uzun olsun isterseniz cetvel kullanabilirsiniz. El nakışı modellerinde en çok yaptığımız modeller arasında kanaviçe etamin örnekleri yer alıyor. Daha sonra Brezilya nakışı tekniklerini kullanıyoruz. Kurdele nakışı yapıyoruz. Çeşitli kumaşlar üzerine çeşitli desenlerle nakışlarımızı yapıyoruz. Bende ilk okul 5. sınıf, orta okul yıllarında kanaviçeyi öğrenmiştim. İlk ayçiçeği desenli yastık yapmıştım. Daha sonra kanaviçe seccade işledim. Şimdi tatilde kızıma da öğreteceğim. Kanaviçe panolar, el nakışlarından işlemeler yapabilir. Ders aralarında kafa dağıtmak için çok iyi olacaktır.

Kanaviçe etamin örneklerinden yaptığımız çeşitli çiçek tariflerine değinelim. Mesela pratik beyaz iş yapılışından bahsettik. Dantel anglez modellerinden bahsettik. Boncuk işi modellerinden bahsettik. Boncuk işini kıyafet süslemede de kullanabilirsiniz. Örneğin boncuklu el nakışı nasıl yapılır inceleyebilir birçok yerde kullanabilirsiniz. El nakışlarını panolarda da çok kullanıyoruz. Kolyeler, bileklikler yapıyoruz. El nakışı çiçek modelleri yapılışı birçok yerde kullanacağınız güzel çiçek örneklerinin anlatımından oluşuyor. El nakışı pano örneğinde, havlularda ve birçok yerde kullanacağımız pipetle el nakışı çiçek nasıl yapılır öğrenelim.

Kasnak Çiçek Yapımı

Panolarda, havlularda, çeşitli süslemelerde kullanacağımız çok güzel bir çiçeğin yapılışını hazırladık. Çiçeğin yaprakları için pipet kullanıyoruz. Daha büyük yapraklar için cetvel, kalın şiş gibi eşyaları kullanabilirsiniz. Pipet veya cetvel kullanmak çiçeklerimizin yapraklarının eşit olmasını sağlayacak.

Pipetle El Nakışı Çiçek Nasıl Yapılır?

Çiçeğimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Küpe çiçeğini de andırıyor. Her renkle yapılabilir. Eğer pipetle el nakışı çiçek nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız buyurun videoya.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler