Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Brezilya Nakışı Havlu Yapımı

Brezilya nakışı tekniklerinden havlularda kullanacağımız desenlerde çiçek çalışması, yaprak çalışması hazırladık. Brezilya nakışı havlu yapımı. Yine havlu üzerinde bulunan desenleri bebek örgülerini süslemek için kullanabilirsiniz. Kendinize ördüğünüz örgüleri süslemek içinde kullanabilirsiniz. Rokoko nakışı modelleri, tohum işi modelleriyle çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Süslemelerinize pullar, boncuklar, inciler dikebilirsiniz. Adım adım nakışı havlunun üzerine nasıl işleyeceğimiz anlatılıyor. Nakışı işledikten sonra kenar oyası olarak isterseniz iğne oyaları ister mekik oyaları isterseniz tığ oyaları yapabilirsiniz. Üzerine nakış işleyeceğimiz havlular özel olarak satılıyor. İşlemelik havlu olarak tuhafiyelerde, nette bulabilirsiniz. Bende böyle bir havlu üzerine kanaviçe işlemiştim. Kenarına ise yine aynı renklerle iğne oyası yapmıştım. Çok güzel olmuştu. El nakışı modellerinden bahsedelim biraz. Yine havlular üzerinde veya farklı yerlerde kullanacağımız harika örnekler var. Brezilya nakışı çift atış tekniği ile çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Renkleri ayarlayarak kır çiçekleri, gelincikler, papatyalar yapabilirsiniz. Rokoko nakışı gül nasıl yapılır adım adım resimlerle tarifini paylaşmıştık. İnceleyerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Uygulayacağımız çok fazla desen var. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Şimdi yeni örneğin anlatımına geçelim.

Brezilya Nakışı Havlu Nasıl Yapılır?

Brezilya nakışı çiçek, Brezilya nakışı yaprak yapımıyla, dallarla süslenmiş çok hoş bir havlu yapımı hazırladık. Çeyizlik havlu modelleri olarak kullanacağımız güzel bir çalışma. 2 güzel video ile baştan sona yapılışını izleyeceğiz. Böylece ister havlulara istersek de farklı kumaşlar üzerine nakışı işleyebileceğiz. Bebek battaniyelerini, bebek yeleklerini, hırkalarını süslemek için kullanabiliriz.

Brezilya Nakışı Havlu Yapımı

Brezilya Nakışı Havlu Yapımı 1

Nakışlı havlumuz tamamlandığında yukardaki gibi olacak. Çok güzel değil mi. Eğer havlu olarak veya farklı çalışmalarda Brezilya nakışı havlu yapımı desenini uygulamak isterseniz buyurun videoya. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler