Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin

Etamin çarpı işi örnekleri işlemek isteyenler ve nasıl yapıldığını bilmeyenler için kanaviçe ilk başlayanlar için ayrıntılı resimli anlatım hazırladık. Ve anlatım yaparken 3 güzel şema da hazırladık sizler için. Kanaviçe etamin örneklerine şemalı modelleri daha önce birçok kez değindik. Nasıl yapıldığına dair paylaşımlarımız da oldu. Kanaviçe ilk başlayanlar için nasıl yapıldığını paylaştıktan sonra şemaları uygulamak daha kolay olacak. Kanaviçe pano modellerini, kanaviçe havlu şablonlarını, kanaviçe telefon kılıfı şablonlarını, kanaviçe kolye modellerini, seccadeleri yani kısaca kanaviçe etamin ile ilgili her şeyi işlemek daha kolay olacak. Biz kanaviçe kumaşına nasıl işlendiğini anlatacağız. Aynı tekniği diğer kumaşlar üzerine de yapabilirsiniz. Düz kumaşa kanaviçe nasıl yapılır derseniz  kanaviçe telası kullanabilirsiniz. Sökülebilir kanaviçe telası nasıl kullanılır derseniz düz kumaşlar üzerine desen işlemek istediğiniz yere teğel ile dikin. Deseni işledikten sonra ipleri tek tek çekin. Ve sadece işlediğiniz desen kalsın. İşlemek bu kadar kolay. Az sonra resimlerle yapılışını paylaşacağımız çarpı işi nasıl yapılır tekniğini sökülebilir tela üzerine de uygulayabilirsiniz. Delik delik bir kumaş.

Etamin Nasıl Yapılır?

Etamin kumaşları delikli olarak satılan kumaşlar. Tabi düz kumaşlar üzerine de etamin tela kullanarak yapabilirsiniz. İnce bir kumaş kullanacaksanız ipleri katlarına ayırarak işleyebilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığını görelim.

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin

Tek tek işlemek isterseniz aşağıdaki tekniği kullanıyorsunuz. 4 deliği kare şeklinde baz alıyoruz. Ve resimdeki gibi işliyoruz.

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 1

Sıra sıra işlemek isterseniz ise aşağıdaki tekniği kullanabilirsiniz.

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 2

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 3

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 4

Kumaşın arkasından ipliğimizi saklıyoruz.

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 5

Tüm işlem bu kadar. Peçetelerde, panolarda kullanabileceğiniz birkaç şablon görelim.

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 7

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 8

Kanaviçe İlk Başlayanlar İçin 6

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com.tr/p/escuela-de-punto-de-cruz.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: