Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Etamin – Kanaviçe Nasıl İşlenir?

Yeni başlayan arkadaşlar için etamin işi nasıl yapılır ondan videolu olarak bahsedeceğiz. Artık kendi panolarını kolay bir şekilde yapabilirler. Daha önce sizlere klasik kanaviçe işi olan çapraz dikiş ile yapılan birçok etamin pano modelleri paylaştık. Çok sevilen örneklerden olan kanaviçe gül desenleri ile birçok ürün yapabilirsiniz. Pano modelleri, pike takımı modelleri, runnerler ve daha birçok şey. Ve yine karma modellerden oluşan farklı kanaviçe örnekleri işleme şablonları ile ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz birçok pano , kırlent modelleri yapabilirsiniz.

Etamin / Kanaviçe İşleme Nasıl Yapılır?

1. Running Sititch ( Teğel Alma ): Kanaviçede ve birçok işlemde kullanılan teğel alma işlemini yapılışını aşağıda videolu olarak görebilirsiniz.

 

 

Bu videodan sonra kanaviçe bitirme işlemi nasıl yapılır onu görelim.

 

 

2.Back Stitch ( Makine Dikişi) :  Aşağıda videolu olarak makine dikişi nasıl yapılır görebilirsiniz. Yapılışı kolay ve evde dikiş ile uğraşıp elinde birşeyler dikenler bilirler.

 

 

3. Cross Stitch ( Çapraz Dikiş ) : Kanaviçenin tüm çeşitlerinde bu işlem kullanılır. Seccadelerde, panolarda, kanaviçelerde kullanılan işlem. 3 numara ile gösterilen yerlere bu işlemi yapacağız. Aşağıda  videolu olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

 

 

4. Threaded Running Stitch ( Dişli Koşu Modeli) : Aşağıda koşu modeli yapılışını  videolu olarak görebilirsiniz.

 

 

5. Chain Stitch ( Zincir Dikiş Modeli) : Aşağıda zincir dikişin nasıl yapıldığını  videolu olarak görebilirsiniz. Kanaviçe modellerinize ekleyerek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

 

6. Fern Stitch (Fern Dikiş Modeli ) : Aşağıda nasıl yapıldığını görelim.

 

 

7. Star Stitch ( Yıldız Dikiş Modeli) : Seccadelerde ve daha birçok kanaviçe işinde kullanılan bir model. Aşağıda yapılışını videolu olarak görebilirsiniz.

 

 

Kaynak : http://adventures-in-making.com/diy-heart-embroidery-sampler-for-beginners/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler