Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kanaviçe Halı Örnekleri ve Yapılışı

Gördüğümde çok beğenmiştim. Satışı var mı acaba nasıl yapılıyor diye çok araştırmıştım. Benim gibi eminim çok beğenenler ve yapılışını araştıranlar olmuştur. Belki satın alanlar hatta kendine yapmış olanlarda vardır. Her bir model el emeği olarak yapılıyor. Makine işi veya fabrikasyon değil. O yüzden çok değerli. Sizde kendinize böyle çalışmalar, halılar yapmak isterseniz yazımızı incelemeden geçmeyin. Kanaviçe halı örnekleri ve yapılışı için çarpı işi yani kanaviçe bilmeniz yeterli. Bilmiyor iseniz daha önce kanaviçe etamin örneklerinden çarpı işi nasıl yapılır bahsetmiştik. İnceleyebilir ve yapabilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir şablonu halılar üzerine uygulayabilirsiniz. Kanaviçe gül desenlerini uygulayabilirsiniz. Kanaviçe işleme şablonlarından, çiçekli, kelebekli, kuşlu, harfli birçok şablon var. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz.

Kanaviçe Halı Nasıl Yapılır?

Keçe taban ve keçe iplerle çapraz çapraz işlenmiş harika halılar. Kanaviçeler hayatımızda yine eski yerini almaya başladı. Birazda modern bir şekilde. Kolyeler, havlular, seccadeler… Hatta halılar. Desenler biraz daha modernleşti. Güzelleşti. Eski kanaviçeler sandıktan çıkarak değerlendi. Pikeler yapıldı ve daha birçok çalışmada kullanıldı.

Keçe halı tabanı, delikli keçe var mı bilmiyorum. Nette biraz araştırma yaptım ama bulamadım. Eğer sizin bir bilginiz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Keçe üzerine kendiniz delikler açarak yapabilirsiniz. Delikli zımba veya kalın bir iğne, kesici alet ile yapılabilir diye düşünüyorum. Daha sonra keçeden şeritler halinde ipler hazırlayarak bu çalışmaları yapabilirsiniz. Plastik kanvaslar üzerine de işlenebilir sanırım.

Keçe halı örnekleri ve yapılışlarına dair bulduğum görselleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizin de bu konu hakkında bir fikrini varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kanaviçe Halı Örnekleri ve Yapılışı”
 1. Imá Fonseca dedi ki:

  Olá, desde que vi estes tapetes bordados em ponto cruz sobre uma base de feltro perfurada, fiquei encantada(quase obcecada…!!!) Fiz todo tipo de pesquisa possível para conseguir este feltro, mas não consegui. Então me ocorreu uma ideia – Pegamos uma manta de feltro de uns 7mm de espessura e
  fazemos a perfuração a LASER. Perfeito!!!!!!!!
  Certamente é o que a GAM faz não é?

  1. Melek dedi ki:

   idéia muito legal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler