Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rokoko Düğümü Nasıl Yapılır?

Rokoko nakışının en güzel örneklerinden bir video hazırladık. Dantel görünümlü çok güzel bir nakışın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz sizlere. Brezilya nakışı yapım tekniklerinden güzel bir örnek. Beyaz ip ile işlenmiş ve tıpkı bir dantel modelleri gibi çok şık olmuş. Sizde çeyiz hazırlığında iseniz bu güzel nakıştan yapabilirsiniz. Daha önce sizlere rokoko gül yapımından bahsetmiştik. Yine Stumpwork Nakışı Nasıl Yapılır bahsetmiştik. Birçok işleme tekniklerinde kullanabilirsiniz paylaştığımız teknikleri. Yine önceki yazılarımızda tohum işi nasıl yapılır ve tohum işi modellerinden oluşan güzel bir örnek hazırlamıştık. Paylaşımlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Brezilya Nakışı Rokoko Yapımı

Yapması çok zevkli nakış türlerinden. Önce kumaş üzerine deseni işliyorsunuz. Daha sonra iğne ve iplikle çizdiğiniz desene göre nakışı işlemeye başlıyorsunuz. Videoda güzel bir desenin beyaz nakış ipliği ile nasıl işlendiğini ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz. Sizlerde ev dekorasyonunuz için yapabilirsiniz. Çeyizleriniz için yapabilirsiniz. Çok şık runner modelleri yapabilirsiniz. Dantel söz bohçası örnekleri olarak yapabilirsiniz. Yaptığınız dantelleri incilerle, taşlarla, boncuklarla süsleyebilirsiniz. Eminim daha şık olacaktır. Nakışın içinde rokoko yaprak yapımı , gül yapımı , rokoko çiçek yapımı var. Bu modellerinde nasıl yapıldığını öğrenmiş olacağız. Aynı deseni dilerseniz renkli ipliklerle de yapabilirsiniz.

Sizde daha önce yapmış olduğunuz rokoko nakışı örneklerini bizimle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz yapılışını da bizimle paylaşabilirsiniz. Satış yapıyorsanız şayet ürünlerinizi sitemizden hiçbir komisyon ücreti ödemeden satabilirsiniz.

Şimdi dantel görünümlü özenle hazırlanmış rokoko yapımını görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler