Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu El Nakışı Nasıl Yapılır?

Boncukları birçok yerde kullanıyoruz. Birçok tasarım modeller oluşturuyoruz. Küpeler, kolyeler, bileklikler, broşlar yapıyoruz. Örgülerimizde kullanıyoruz. Tığ oyalarında, iğne oyalarında kullanıyoruz. El nakışı modellerinde, kanaviçe etamin örneklerinde süsleme için kullanıyoruz. Bugün tamamen boncuktan oluşan nakış hazırladık. Renkli ve çeşitli boncuklarla işleme örneği hazırladık. Yapacağımız deseni birçok çalışmada kullanabilirsiniz. Havlu modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Bohça modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Diktiğiniz bir kıyafeti süslemek için kullanabilirsiniz. Seçtiğimiz bir deseni seçtiğimiz boncuklarla işleyebiliriz. Elbiseler için kenar bordür işlemesi olarak yapabilirsiniz. Düz bir kıyafetinizi boncuklarla, incilerle işleyerek abiyeye çevirebilirsiniz. Boncuklarla yapılan el nakışını birçok çalışmada kullanabiliriz. Şimdi boncuklu el nakışı nasıl yapılır inceleyelim.

Kumaş Üzerine Boncuk İşleme Nasıl Yapılır?

Boncuk işleme modellerinden kıyafetlerimizde veya çeşitli kumaş üzerinde kenar bordürü olarak kullanacağımız bir desen yapılışı hazırladık. İlk olarak kumaşımıza yada kıyafetimize deseni çiziyoruz. Karbon kağıdı kullanabilirsiniz desen aktarmak için. Daha sonra desenimize uygun boncuklar seçiyoruz. Çeşitli şekillerde ve renklerde boncuklar kullanıyoruz. Kum boncuklar, arpa boncuklar, kristaller kullanabiliriz. Şerit taşlar kullanabiliriz. Aşağıdaki işleme için gerekli olan tüm boncuklar video başında gösterilmiş.

Boncuklu El Nakışı Nasıl Yapılır?

Kumaşa deseni aktardıktan sonra ve boncukları hazırladıktan sonra desene uygun şekilde boncukları tek tek dikiyoruz. Son olarak ise boncuklu el nakışı nasıl yapılır videosuna geçme zamanı. Boncuk işi nasıl yapılır hemen öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler