Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı

Sık iğne örülüp üzeri kanaviçe etamin örnekleri ile süslenmiş harika bir telefon kılıfı yapılışı hazırladık. Örgü telefon kılıfları yapılışı için sizde sevdiğiniz kanaviçe etamin şablonlarını kullanabilirsiniz. Kanaviçe telefon kılıfı yapımı için birçok şema mevcut. Kanaviçe harf şablonlarını kullanabilirsiniz mesela. Çiçekli, kuşlu şablonları kullanabilirsiniz. Tığ işi telefon kılıfı yapılışı için beğendiğiniz örnekler varsa onları da kullanabilirsiniz. Popcorn örgü modellerinden, çapraz ilmeklerden oluşan örgüler örebilirsiniz. Gözlük kılıfı yapımı paylaşmıştık daha önce. Yine aynı modeli örgü telefon yapılışında kullanabilirsiniz. Telefon kılıfı yapımı için parça ipleri değerlendirebilirsiniz. Şimdi yapılışına geçiyoruz.

Anlatımlı Örgü Telefon Kılıfları

Tığ işi örgü teknikleri ve kanaviçe birleşerek ortaya kolay ama güzel bir telefon kılıfı yapılışı hazırladık. Örgü telefon kılıfı yapılışı çiçekli güzel bir örnek. Aynı desenlerle, aynı tekniklerle zincir sayılarını artırarak örgü çanta modelleri, örgü tablet kılıfları da örebilirsiniz. Telefon kılıfını perçin ve çıtçıtla tutturuyoruz. Elinizde yoksa düğme dikebilirsiniz. Düğme çıtçıtlar kullanabilirsiniz. Telefon kılıfı yapılışına geçelim.

Telefon kılıfımız için 16 zincir çekip üzerine 15 sık iğne yapıyoruz. Tabi ölçüleri kendi telefonunuza göre belirlemek daha doğru olacaktır. Zinciri telefonunuza ölçerek belirleyebilirsiniz. 52 tur boyunca 15 sık iğne olarak örüyoruz. ( Telefonunuza ölçerek uzunluğunu belirleyebilirsiniz.) Kenarlardan eksiltme yaparak 13 sık iğne olarak örelim. 3 tur 13 sık iğne olarak örelim. Bir sonraki turda yine kenarlardan eksiltelim ve 11 sık iğne yapalım. 3 tur 11 sık iğne olarak örelim. Örgümüz aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 3

Tüm çevreyi farklı bir iplikle sık iğne ile dolanalım.

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 4

Şimdi kılıfa uygun beğendiğimiz kanaviçe şablonlarını işleyelim.

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 8

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 5

Şimdi kılıfı dikme zamanı. Tığ ile sık iğne ile birleştiriyoruz.

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 6

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 7

Telefon kılıfımız hazır. Çok güzel oldu. Örgü telefon kılıfları yapılışına uygun çanta da örebilirsiniz.

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 2

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı 1

Örgü Telefon Kılıfları Yapılışı

Kaynak : https://blog.buttinette.com/handarbeiten/haekelanleitung-handytasche-mit-trachtenmuster/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler