Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Telefon Kılıfı Yapılışı

Telefonları için farklı kılıf modeli arayanlar için çok güzel tığ işi telefon kılıfı modeli var sırada. Çok kolay ve çok şık duruyor. Tığ işi modellerini örmek kolay ve zevkli oluyor. Tığ işi örneklerini çok seviyorum. Zincir çekmeyi, trabzan ( dolgu) , sık iğne yapmayı biliyorsanız işiniz kolay demektir. Ölçüleri büyüterek tablet kılıfı da örebilirsiniz.  Hadi başlayalım.

Tığ İşi Telefon Kılıfı Nasıl Örülür ?

8 katlı iplik ve 3.5 mm tığ kullandık. Tabanı oluşturmak için 16 zincir çekelim. Tüm ilmeklerin üzerine sık iğne örelim. Yani zincirin iki tarafına sık iğne öreceğiz. Şimdi 18 sıra olana kadar sık iğne örmeye devam edelim. Telefon için çekilen zincir sayısı küçük geliyorsa sayı arttırılabilir.

Tığ İşi Telefon Kılışı Yapılışı

Ördüğüm kılıf telefonla aynı boya gelene kadar örmeye devam edelim. İstediğimiz boyuta ulaşınca ipimizi sabitleyip bitirelim.

Tığ İşi Telefon Kılışı Yapılışı 2

Aynı ölçülerde isterseniz trabzan yaparak da örebilirsiniz. Süslemek için daha önce sizlere anlattığımız

tığ işi üç katlı çiçek modelini, veya toka yapımında kullandığımız tığ işi gelincik çiçek modelini, yine tığ işi anahtarlık olarak yaptığımız tığ işi katlı gül modelini kullanabilirsiniz. Hepsi yapacağınız örgü telefon kılıfına çok yakışacaktır. Ördüğünüz kılıfları boncuklarla, incilerle, düğmelerle süsleyebilirsiniz. Hatta keçe modelleri bile kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Telefon Kılışı Yapılışı 3

Tığ İşi Telefon Kılışı Yapılışı 4

Tığ İşi Telefon Kılışı Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler