Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üç Katlı Örgü Çiçek Yapılışı

Yine çok yönlü dekoratif bir çiçek ile daha karşınızdayız. Örgü çiçekin yanında tamamlayıcı olarak örgü yaprak yapımından da bahsedeceğiz. Örgü çiçek ve yaprak yapımını  her yerde kullanabilirsiniz. Mesela broş yapabilirsiniz. Örgü çocuk kazaklarına süs yapabilirsiniz. Örgü şapkalarınıza süs yapabilirsiniz. Bu arada diğer örgü modelleri için sayfamıza da mutlaka bakın.

Üç Katlı Çiçek Nasıl Yapılır ?

  • 4 zincir çekerek başlayalım ve halka oluşturalım. İçine 7 sık iğne yapalım. İkinci sırada her sıraya 2 kez batıp sayımızı 14 e çıkartalım.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 20 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 18

  • Renk değiştirip ilk taç yaprağımızı yapmaya başlıyoruz. Farklı rengimizi merkeze sabitliyoruz. Sonraki sık iğne içine 4 tane ikili trabzan yapıyoruz. Yine bir sonraki sıraya sık iğne yapıp ilk yaprağımızı bitiriyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar yapıyoruz.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 2 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 19 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 36 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 21

  • İlk katman tamamlandı. Farklı bir rengimizle ikinci katmana başlıyoruz. Yeni rengimizi çiçeğimizin ters tarafından sabitleyelim. 3 zincir çekip  bir sonraki yaprağın üzerine sabitleyelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayalım.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 3 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 24 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 4 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 25 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 5

  • Yaprakları oluşturmaya başlayalım. İlk yuvaya sık iğne, 6 trabzan, sık iğne ile bitirelim. Aynı işlemi diğer yuvalara da yapalım.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 16 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 38 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 39 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 10

  • Yukarıda yaptığımız işlemi farklı bir renk ile yeniden yapacağız. Bu kez 4 zincir çekeceğiz ve yuvalara 7 trabzan yapacağız.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 11 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 6 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 12 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 7 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 26 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 17

  • Tığ işi örgü çiçekimizin son kısmını oluşturmaya geldi. Yine farklı bir renk ile son yaptığımız taç yaprakların arka lop üzerine sık iğne örüyoruz.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 8 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 9 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 40 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 27 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 28 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 29 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 30

  • İpliğimizi sabitleyip kopartıyoruz. Örgü çiçek hazır.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 41 Üç Katlı Çiçek Yapılışı

Örgü Yaprak Nasıl Yapılır ?

  • 10 zincir çekelim. Üzerine 9 tane ilmek kaydırma yapalım.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 45

  • Açık yeşil rengimizi yaprağın orta kısmına sabitleyelim. Yanın bir tekli trabzan birde ikili trabzan yapalım. Sonraki 4 sık iğne üzerine üçlü trabzan yapalım. Sonra yine ikili, tekli trabzan ve sık iğne ile bitirelim. Yaptığımız son yuvaya ikili trabzan ve tekli trabzan yapalım.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 34 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 43 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 35 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 33 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 31

  • Aynı işlemi yaprağın diğer kısmı için de uygulayalım. Daha sonra 1 zincir çekelim ve bitirelim.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 32 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 46

 

Katlı çiçeğimiz ve yaprakları hazır. Gerçekten çok güzel görünüyorlar.

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 44 Üç Katlı Çiçek Yapılışı 15

Üç Katlı Çiçek Yapılışı 42

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler