Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gözlük Kılıfı Yapımı

Kolay örgü modellerinden gözlük kılıfı yapımı hazırladık. Sık iğne, trabzan ile yaptığımız bir model. Daha önce motifli olarak örgü gözlük kılıfı yapımı olarak bir proje hazırlamıştık. Bu kez düz olarak ördüğümüz bir model hazırladık. Bu örneği farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde, örgü telefon kılıflarında, örgü tablet kılıfı modellerinde kullanabilirsiniz. Gökkuşağı popcorn örgü tablet kılıfı da yine gözlük kılıfı olarak kullanabileceğiniz modellerden. Hem bu modeli örerken artık iplerinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Tığ işi telefon kılıfı nasıl yapılır yine önceki yazılar arasında birçok tarif bulabilirsiniz. Bu tarifleri inceleyerek sizde kendinize telefon kılıfları, gözlük kılıfları örebilirsiniz. Beğendiğiniz tığ, şiş fark etmez birçok örgüde kullanabilirsiniz. Şimdi gözlük kılıfı yapımında kullanacağımız kolay örneğin detaylarına bir göz atalım.

Gözlük Kılıfı Nasıl Örülür?

5 mm tığ, orta kalınlıkta ipler, iğne, makas, düğmeye ihtiyacımız olacak bu proje için.

Gözlük Kılıfı Yapımı 14

Örmesi kolay bir proje. Evinizde ipleriniz varsa bunlarla örebilirsiniz. Gözlük kılıfı yapımı için gözlüğümüzün etrafını saracak şekilde zincir çekiyoruz. Zincirlerin üzerine sık iğne yapıyoruz. 2. turdan itibaren her bir sık iğne üzerine aynı yere 1 sık iğne, 1 trabzan olarak örmeye devam edelim. Gözlüğümüzün boyutlarına ulaşıncaya kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. Daha sonra ördüğümüz parçayı 2 ye katlayıp dikelim.

Gözlük Kılıfı Yapımı 2

Gözlük Kılıfı Yapımı 10

Gözlük Kılıfı Yapımı 11

Şimdi kapağı örme zamanı. İstediğiniz motifleri kullanabilirsiniz kapağı örmek için. Bu model için aşağıdaki gibi bir parça örüyoruz. Sihirli halka içine 3 sık ine yapıyoruz. Daha sonra kenarlardan artırarak 6 sık iğne, 9 sık iğne, 12 sık iğne, 15 sık iğne olarak örüp bu parçayı bitiriyoruz. Yapraklar için resimlerdeki adımları takip ediyoruz.

Tablet ve telefon kılıfı içinde çok güzel bir model. Örgü çantalar da çok güzel olacaktır.

Gözlük Kılıfı Yapımı 1

Gözlük Kılıfı Yapımı 8

Gözlük Kılıfı Yapımı 12

Gözlük Kılıfı Yapımı 4

Gözlük Kılıfı Yapımı 13

Kaynak : https://persialou.com/crochet-glasses-pouch-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler