Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Popcorn Örgü Tablet Kılıfı

Gökkuşağı örgü tablet kılıfı yapımı. Gökkuşağı battaniye nasıl yapılır olur, örgü tarifi gökkuşağı olur da, tablet kılıfı olmaz mı. Olur hem de harika olur. Popcorn bebek battaniyesi yapılışı , kırlent olarak yapmıştık. Şimdi de tablet kılıfı olarak yapalım dedik. Öreceğimiz tablet kılıfı 26 cm, 17 cm ve 1 cm kalınlığında ölçüleri. Sizde sayıları kendi tabletinize göre ayarlayabilirsiniz.

Örgü Tablet Kılıfı Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

 • 5 mm tığ
 • Pamuk ipliği veya tercih ettiğiniz farklı bir iplik.

25 zincir çekerek başlayalım. Zincirin iki tarafını da öreceğiz.

1.tur : Zincir üzerine her ilmeğe 1 sık iğne yapacağız. Fakat köşe kısımlarda yani zincirin bitim yerlerine aynı ilmek içine 2 kez batarak toplamda 52 sık iğne yapacağız.

2.tur : 1 zincir çekelim ve hemen yanındaki ilmeğe sık iğne ile batalım. Onun yanındaki ilmeğe popcorn yapalım. ( Aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. Daha sonra tığı çıkartıp baştaki trabzanın tepesine batıyoruz. Sondaki ilmeği alıp birlikte örüyoruz.) Bu turu 1 sık iğne 1 popcorn olarak tamamlıyoruz. (31 popcorn )

3.tur : 1 zincir çekerek başlıyoruz. Hemen yanındaki ilmeğe sık iğne ile batıyoruz. Ve daha sonrasında her ilmeğe bir kez batarak 51 sık iğne yapıyoruz. (52) İpliği kesip renk değiştiriyoruz.

4.tur : Bu turdan sonra 2. ve 3. turları tekrar ederek örmeye devam ediyoruz. Tur geçişlerini istediğiniz gibi ayarlayarak istediğiniz uzunluğa gelene kadar örün.

Diğer tablet boyutlarına göre popcorn örgü modelini ayarlamak kolay. Tabletin kalınlığı çok önemli değil. Yükseklik için tur sayısını arttırarak örebilirsiniz. Mesela aynı renkten iki tur örebilirsiniz.

Gökkuşağı Popcorn Örgü Tablet Kılıfı

Gökkuşağı Popcorn Örgü Tablet Kılıfı 1

Gökkuşağı Popcorn Örgü Tablet Kılıfı 2

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-rainbow-bobble-tablet-sleeve

Benzer İçerikler
9 thoughts on “Gökkuşağı Popcorn Örgü Tablet Kılıfı”
 1. Hava Baybora dedi ki:

  Merhaba çok güzel. İpi hangi marka ve renk nolarını rica edebilir miyim ? Lütfen :) Biraz angarya bir iş ama engelli olduğum için dışarı çıkamıyorum İnternetten alacağım için rica ediyorum <3

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Havva hanım. İpler yurt dışından markası ve numaraları yok. Ama internetten alacaksanız nakonun sitesinden alabilirsiniz. Ben Nako pırlanta, nako saten ipini seviyorum. Renkleri de güzel. Nako Calicoyu da güzel diyorlar ama ben henüz onunla bir örgü örmedim. Bu iplerden birini tercih edebilirsiniz.

   1. Hava Baybora dedi ki:

    İlginize çok teşekkürler Melek Hanım . Bende genelde Nako tercih eden biriyim. Pırlanta biraz sert olabilir ama saten iyi fikir. :) İyi yıllar mutluluklar .

    1. Ayşe dedi ki:

     teşekkürler Hava hanım doğru diyorsunuz :) size de sevdiklerinizle nice yıllar

 2. Clara heidi dedi ki:

  Merhaba

  1. Clara heidi dedi ki:

   Ben bir modelde takıldım kaldım başka bir sürede gördüğüm yardimci olabilirmisiniz rica etsem

   1. Melek dedi ki:

    Hangi modelimizde takıldınız yardımcı olmaya çalışalım.

 3. Clara heidi dedi ki:

  https://youtu.be/WajbLTYWEl4

  Merhaba bu modelin kenar dönüşlerini ve sayıca 5 ve katları olarak arttırdığımizda misal 55 başlanmis bu örnekte arttırarak başlıyorum iki tarafı birbirine denk getiremiyorum birde köşelerde takılıyorum cantanin iki tarafi da karşılıklı olarak köşelerde dönmekten mi sayı saymaktami nerde yanlış oluyor cozemiyorum köşeleri tam izah eden açıklayıcı olarak gösteren bir kaynağa da rastlayamadim bir türkçe ve bastan itibaren aşama aşama anlatılan bir site yada video ya rastlamadım henüz

  1. Melek dedi ki:

   Linki açamadım. Video kullanılmıyor diyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler