Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel bir motif var yine. Popcorn motif yapımı. Bu anlatacağımız motifle kırlent, bebek battaniyesi örebilirsiniz. Pamuklu iplikle ve diğer iplik çeşitleri ile örebilirsiniz. Orta kalınlıkta bir iple 4 mm tığ kullanabilirsiniz.

Popcorn Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ?

İlk olarak 3 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra 2 zincir çekelim. Ve yanına 9 tekli trabzan yapıp bitirelim. Bu kısımda renk değiştirebiliriz.  Bir sonraki turda 3 zincir çekerek başlayalım. Tığımıza iki ilmek alalım. Hemen yanındaki sıraya batalım. Son ilmeği tığda kalsın çekmeyelim. Tekrar tığa iki ilmek alıp aynı yere batalım. Son ilmeği örmeyelim. Aynı yere aynı şekilde iki trabzan daha yapalım. Tığda 5 ilmek olacak. Hepsini birden ilmek alıp öreceğiz. 3 zincir çekip hemen yanındaki ilmeğe batalım. Aynı şekilde 4 yaprak daha yapalım.

Bu turda çiçek yapraklarını katlayalım. Arka kısmından yaprakların arkasına 2 tekli trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar 10 tekli trabzan yapalım. Daha sonra trabzanlar bittikten sonra ilk yaprakları oluşturduğumuz gibi ikinci taç yaprakları yapalım. Çiçeğin yaprakları bu şekilde oluyor. İsterseniz katları değiştirebilirsiniz. Şimdi çiçeğin etrafına aynı şekilde taç yaprakların arkasına tekli trabzan yapalım. Artık yeşil renkli ipe geçip yaprakları yapabiliriz. Yaprak kısmı aşağıda resimde detaylı olarak anlatılmıştır.

Yapraklar bittikten sonra renk değiştirip kenar kısmını örmeye başlayalım.

Şimdi de yine çiçeğimiz taç yaprak renkleri ile etrafına bir sıra sık iğne örelim.

Motif bitti. Şimdi aşağıda aynı motifle yapılmış farlı renklerde motifleri göreceksiniz. Beğendiğiniz renkleri uygulayabilir renklerle istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler