Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanlar için kolay bebek battaniyesi nasıl örülür kısaca bahsedeceğiz. Yeni anne olacaklar, yavrularına kendisi battaniye örmek isteyenler ve daha önce hiç örgü örmemişler için oldukça kolay bir battaniye. Dilerseniz bu battaniyeden örüp üzerine dilediğiniz örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Bebek aplikeler, çeşit çeşit örgü çiçek modelleri, arabalar, uçaklar… Aplike olarak kullanacağınız birçok örnek anlatımı ile mevcut. Bebek battaniyesi olarak örüyoruz. Bebek battaniyeleri 75 x 75 olarak başlayıp 100 x 100 cm kadar çıkıyor. 120 x 120 cm yapanlar da var. Ama bence ideal ebat 90 x 90 cm olan. Bebe yünleri, pamuklu iplerle örebilirsiniz battaniyelerinizi. Kullanacağınız modele göre lif ipinden battaniye de yapabilirsiniz. Kullanacağınız ipe göre tığlarınızı belirleyebilirsiniz. Orta kalınlıktaki bir bebe yünü için 2,5 – 3 mm tığlar kullanabilirsiniz. Daha fazla anlatımlı model için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Kolay Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Sade ve zarif. Yumuşacık ve kullanışlı. Sevdiklerinizin bebekleri olacağı zaman hediyelik fikirler içinde çok güzel bir model. Battaniye için ekru renkte % 100 pamuklu bir iplik kullanılmış. 4 katlı bir iplik ve 6 mm tığ. Vereceğimiz ölçüler kullanacağınız ipe göre değişiklik gösterecektir. Vereceğimiz ölçüler 90 x 90 cm için geçerli.

110 zincir çekerek başlıyoruz. 3. zincirin üzerine batarak sıra sonuna kadar trabzan yapıyoruz. Trabzanları 2 ör 2 ör şeklinde yapıyoruz. 1 . turu tamamladık. 2 – 53 turlar arasına trabzanların arka ilmeğine batarak trabzan yapıyoruz. İpliğimizi kopartmıyoruz ve kenar oyasını yapıyoruz. 3 zincir aynı yere 2 trabzan, sonraki 2. trabzana ilmek kaydırma ile bat. Tüm çevreyi bu şekilde örüyoruz.

Battaniyemizin yapılışı bu kadar. Kolay değil mi.

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür? 1

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür? 2

Kaynak : http://onelittlerayndrop.blogspot.com/2011/04/classic-baby-blanket.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler