Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Çiçek Motifi Nasıl Yapılır?

Bugün güzel bir çiçek yapılışı öğrenelim. Bu çiçek İrlanda dantel modellerinden geliyor. Tamamen öğrenmenize yardımcı olacak güzel bir video mevcut. Çok orjinal güzel bir yünden çiçek yapımı. Modelin her aşamasını keyif alarak öreceksiniz. Örgü aplike modellerinde sizlere birçok anlatımlı çiçek tarifi hazırlamıştık. Beğendiğiniz çiçek modellerini birçok süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi süslemelerinde, örgü yelek süslemelerinde, örgü şapka süslemelerinde kullanabilirsiniz. Oldukça güzel modeller mevcut. Örgü çiçek yapımı modellerinde bulunan çiçeği şapka süslemelerinde kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Çiçeğin kendisi çok güzel çünkü. Nilüfer çiçeği motifli bebek battaniyesi yapılışı örneğinde bulunan çiçeği battaniye olarak değil tek başına çiçek olarak yapabilirsiniz. Birçok yerde kullanabileceğiniz çok güzel bir çiçek. Şimdi en az onlar kadar güzel bir çiçek tarifi daha hazırladık.

Tığ İşi Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kat kat yaprakları olan çok güzel bir çiçek. Adım adım yapılışı sizlere videolu olarak hazırlandı. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

7 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve bu halka içine 23 trabzan yapıyoruz. Zincirle birlikte 24 trabzan oluyor. Bu aşamadan sonra dilerseniz ipliğin rengini değiştirebilirsiniz. İstediğimiz renk ipliği az önce yaptığımız halkadan trabzanlardan birinin üzereni sabitliyoruz. 4 zincir çekiyoruz. Bir sonraki trabzan üzerine batarak trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar (24 yuva olacak ) 1 zincir ,  bir sonraki trabzan üzerine batarak trabzan yap şeklinde devam ediyoruz. Şimdi oluşturduğumuz yuvalara ilkine 1 sık iğne yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Ve trabzan yapalım. 3 zincir çekip az önce yaptığımız trabzana batarak 8 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim. 12 yaprak olacak. Kalan kısımları videodan takip ederek yapalım.

Çiçeğimiz aşağıdaki gibi görünecek. Çok güzel öyle değil mi.

Tığ İşi Çiçek Motifi Nasıl Yapılır? 1

Tığ İşi Çiçek Motifi Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Çiçek Motifi Nasıl Yapılır? 2

Kaynak : http://design-peak.com/pretty-flower-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler