Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yusufçuk Yapılışı

Örgü aplike modellerinden çok hoşunuza gidecek bir çalışma daha. Örgü aplikeleri bebek örgülerini süslemede, bebek battaniyesini süslemede kullanabilirsiniz. Şapka modelleri örüp örgü yusufçuk yapılışını süsleme olarak kullanabilirsiniz. El yapımı broş modellerinde de kullanılabilir. Alt kısmına deri veya keçe geçirerek. Yusufçuk olarak farklı çalışmalar da yapmıştık. Yine güzel bir battaniye örmüştük. Renkli ve kolay bir model. Tarifine yusufçuk bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Harika bir broş tarifimiz var. Boncuklu. Keçe üzerine boncukları işleyerek yapmıştık. Kum boncuktan yusufçuk broş yapımı çok hoşunuza gidecek bir çalışma. Şimdi yine çok hoşunuza gidecek ve birçok farklı projede kullanacağınız örgü yusufçuk yapılışına geçelim.

Örgü Yusufçuk Nasıl Yapılır?

Harika bir çalışma. Hem şemalı olarak hemde adım adım resimli olarak tarifini hazırladık. Örgü yusufçuk yapılışını birçok renkle örebilirsiniz. Modelde pamuklu ipler kullanılmış. Sizler sadece pamuklu değil birçok ip çeşidi ile örebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipin üzerinde bulunan etikette tığ ölçüsü bulunacaktır. O ölçülere uygun olarak tığ seçimi yapabilirsiniz. Örgü aplike yapımı olarak örülebilecek güzel motiflerden. Önce yusufçuğun şemasını görelim.

Örgü Yusufçuk Yapılışı

Şemada x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Şimdi alt kanatların şemaya göre resimlerle yapılışını inceleyelim.

Sıra geldi üst kanatları örmeye.

Ve sıra geldi orta kısmı örmeye.

Artık resimdeki gibi parçaları dikerek montajı tamamlayabilirsiniz. Örgü yusufçuk yapımında birçok farklı teknik öğrendik. O teknikleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Örgü Yusufçuk Yapılışı 46

Örgü Yusufçuk Yapılışı 47

Örgü Yusufçuk Yapılışı 48

 

Kaynak : https://mypicot.com/7010.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler