Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kar Tanesi Yapımı

Kar tanesi motifinden harika bir örnek yapılışı var sırada. Örgü duvar süsü modellerinde, hediye paketlemede, örgü süsleme sanatında ve daha birçok yerde kullanacağınız harika bir motif. Motifin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek motifi örebilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Beşik kenarında, çocuk odalarında, hobi odalarında harika duracak bir süs. Örgü modellerinizin veya yaptığınız el emeği ürünlerin fotoğraf çekimlerinde de kullanabilirsiniz. Örgü kar tanesi yapımı gibi daha farklı süsler de hazırlamıştık. Örgü kalplerden, örgü karpuz motiflerinden, örgü çam ağaçlarından tasarımlar hazırlamıştık. Kordon örgü modeli ile tasarımlar hazırlamıştık. El örgüsü süs modellerinden çiçekli, tığ işi kar tanesi yapımı, püsküllü, ponponlu çok güzel süsler hazırladık. Şimdi yeni bir model daha hazırlıyoruz. Örgü kar tanesi yapımı çok beğeneceğiniz hemen örmek isteyeceğiniz modeller arasında yerini alacak.

Kar Tanesi Nasıl Örülür?

Küçük yıldızlardan, küçük kar tanelerinden oluşan örgü süsler hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir fikir. İp kalınlığı ve tığ ölçüsü değiştiğinde kar tanelerinizin boyutları da değişecektir. Tıpkı aşağıdaki örnek gibi.

Örgü Kar Tanesi Yapımı 2

Aynı kalınlıkta iplerle örseniz de tığ ölçüleri farklı olduğunda motiflerin büyüklüklerinde de değişiklik olacaktır. Şimdi kar tanemizin şemasını görelim.

Örgü Kar Tanesi Yapımı

Sihirli halka ile başlıyoruz motifimize ve şemayı takip ederek örüyoruz motifimizi. Duvar süsü olarak yapmak isterseniz dilerseniz aralara püskül de ekleyebilirsiniz. Tek hali ile de çok güzel motifimiz. Hadi şimdi örgü kar tanesi yapımının son halini görelim.

Örgü Kar Tanesi Yapımı 1

Örgü Kar Tanesi Yapımı 5

Örgü Kar Tanesi Yapımı 4

Örgü Kar Tanesi Yapımı 3

Örgü Kar Tanesi Yapımı 6

Örgü Kar Tanesi Yapımı 7

Kaynak : https://merinoandtomatoes.com/patterns-tutorials/little-star-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler