Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gözlük Kılıfı Yapımı

Gözlük kılıfı yapımı olarak, örgü kalemlik olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Bebek battaniyesi, hırka modelleri gibi birçok örnekte gördüğümüz motifi bu kez örgü gözlük kılıfı yapımında kullanacağız. Beğendiğiniz örgü çanta modellerini, tığ işi motif örneklerini kalemliğe veya gözlük kılıfına çevirebilirsiniz. Günlük yaşamda kullandığınız gözlükleri veya güneş gözlüklerini içine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Çantanızda çok şık duracak bir aksesuar. Örgü makyaj çantası modelleri olarak da kullanılacak harika bir örnek. Örgü kalemlik modellerini de makyaj çantasına veya gözlük kılıfı modellerine dönüştürebilirsiniz. Örgü modelleri ve yapılışlarından birçok örnek var. Beğendiğiniz her örgü modellerini istediğiniz örgüye, örneğe, modele dönüştürebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden veya tığ işi örneklerden örgü gözlük kılıfı yapımı modelleri örebilirsiniz.

Örgü Gözlük Kılıfı Nasıl Örülür?

Beğendiğimiz ve birçok modelin yapılışında kullandığımız bir örnek. Örgü gözlük kılıfı yapımı için bebek battaniyesinde kullandığımız bir motifi kullanıyoruz. Sizin beğendiğiniz farklı örnekler varsa onları da kullanabilirsiniz. Bizim kullandığımız motifin şemasını ve iplik renklerini görelim.

Örgü Gözlük Kılıfı Yapımı 2

Örgü Gözlük Kılıfı Yapımı

Motifimiz oldukça kolay. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. 4 tane motif örüyoruz. Ve çanta oluşturacak şekilde bu 4 motifi birbirine ekliyoruz. Ağız kısmını birleştirmiyor, dikmiyoruz. Bu kısımdan ipi sabitleyip birkaç tur sık iğne örüyoruz. Bitiriyoruz. Daha sonra uzun zincir çekerek sık iğneli kısımdan geçirip büzgü kısmını oluşturuyoruz.

Örgü Gözlük Kılıfı Yapımı 3

Ve mini çantamızı istediğimiz şekilde kullanıyoruz. Makyaj çantası, kalemlik, örgü gözlük kılıfı yapımı olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı çok güzel bir çalışma.

Örgü Gözlük Kılıfı Yapımı 1

Kaynak : https://www.wolplein.nl/blog/zonnebrilhoes-gratis-haakpatroon/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler