Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı

Kağıt ip çanta modellerinden yepyeni şahane bir tarif hazırladık. Kağıt ipten papatya çanta yapılışı. Tam yaza yakışır bir çanta. Örgü plaj çantası modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Kağıt ip, rafya ip veya hasır ipte 2 farklı renk kullanarak ördüğümüz bir çanta. Tabi isterseniz yine tek renk olarak da çalışabilirsiniz. Hasır ip çanta modelleri ve yapılışı olarak da birçok renk mevcut. Yine isterseniz cotton iplerle de çantayı örebilirsiniz. Çok şık örmesi keyifli çantalardan. Rafya ipler, kağıt ipler biraz sert olduğu için örmesi biraz zor oluyor. İnsanın elleri yoruluyor, parmakları acıyor. Kağıt ipleri ıslatarak hafif nemlendirerek örenler var. Ben direk ıslatmadan örenlerdenim. Siz nasıl yapıyorsunuz. Birde kağıt ip çantalarda astar kullanmak gerekiyor. Kullanım esnasında esneme, sarkma olmaması için. Daha uzun süre kullanmak için.

Tığ işi örgü çanta da papatya desenini farklı çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Mesela tığ işi suluk kılıfı yapabilirsiniz. Çok güzel duracaktır. Örneğini birazdan göreceğiz. Tablet kılıfı, telefon kılıfı olarak da örebilirsiniz. Papatya desenlerini farklı iplerle örerek örgü paspas modelleri, bebek örgüleri, hırkalar, yeleklerde örebilirsiniz. Kağıt ip şapka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Şimdi çanta olarak örelim.

Kağıt İpten Papatya Çanta Nasıl Örülür?

Yepyeni bir kağıt ip çanta modeli. Bu modeli görür görmez örmek isteyeceksiniz. Çeşitli boylarda çeşitli çantalarda örebilirsiniz. Örgü sırt çantası olarak da şahane olur. 2 güzel video ile çantanın nasıl örüldüğünü baştan sona detaylarıyla öğreneceğiz. İlk olarak 2 boyutta örülmüş çantanın ölçü şemasına bakalım.

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 9

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 6

Sizde istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Çantamızı yakından inceleyelim. Papatya motifini, eklenmiş halini ve çantanın bitmiş haline göz atalım.

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 1

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 3

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 8

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 12

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 7

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 11

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 10

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 2

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 13

Kağıt İpten Papatya Çanta Yapılışı 5

Çok güzel görünüyor değil mi. Hadi son olarak nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kaynak: sevy

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler