Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuk İşi Nasıl Yapılır?

Boncuk işi nasıl yapılır arayanlar için süper bir model bulduk. Grafikli bir şekilde sizlere nasıl yapıldığını vereceğiz. Sizde yeni modelleri kendiniz için yapabilirsiniz. Şimdi paylaştığımız modeli birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Boncuk işi salon takımı modellerinde, boncuk işi havlu kenarı modellerinde, evde takı tasarımı modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık küpeler yapabilirsiniz. Kolye ucu modelleri olarak kullanabilirsiniz. Uzun bir şerit halinde birbirine ekleyerek havlu kenarı modelleri yapabilirsiniz. Üzerini isterseniz iğne oyası modelleri ile isterseniz tığ oyası ile tamamlayarak. Farklı şekillerde birbirine ekleyerek salon takımı modelleri yapabilirsiniz. Baklava dilimi şeklinde ekleyebilirsiniz. Yuvarlak olarak ekleyebilirsiniz. Kare olarak ekleyebilirsiniz. Çeşit çeşit , renk renk boncukları birbirine ekleyerek çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Yeni tanıştığım bir teknik olan çeşitli boncuklarla yapılan Kundan Rangoli yapımını da deneyebilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanacağınız çok güzel bir çalışma.

Boncuk İşi Modelleri Yapılışı

Modelde tek renk çalışacağınız gibi her sırada farklı renk kullanarak da çalışabilirsiniz. Bu modelde 2 renk kum boncuk kullanılmıştır. Modeli yaparken her yuvarlak motifte kırmızı çizimden başlıyorsunuz. Ok yönünü takip ederek yapıyorsunuz. Her turun sonunda özel bir not yoksa tura başlamak için 2 boncukla ilerleyin. Başlangıç için 8 boncukla başlıyoruz. 1. grafikte gösterildiği gibi bir halka oluşturuyoruz. Modelde harf grafiği de kullanılmıştır. Nasıl yapıldığını şimdi grafiklerle görelim.

Boncuk İşi Nasıl Yapılır? 1

Boncuk İşi Nasıl Yapılır? 2

Boncuk İşi Nasıl Yapılır? 3

Boncuk İşi Nasıl Yapılır? 4

Grafiği takip ederek salon takımlarınız için bu güzel modeli rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk defa yapacaklar zorlanacaktır. Daha önce yapmış olanlar daha kolay bir şekilde yapacaklardır. Bittiğinde bir motif aşağıdaki gibi görünecektir.

Boncuk İşi Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://sandrahalpennybeading.blogspot.com.tr/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler