Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rokoko İşleme Teknikleri

El nakışı modellerinden güzel bir galeri hazırladık. Aynı zamanda rokoko işleme tekniklerinden basit birkaç nakışın yapılışını videolu olarak hazırladık. Hazırlanan nakışları birçok yerde kullanabilirsiniz. Havluları süslemek için kullanabilirsiniz. Bebek örgülerini süslemek için kullanabilirsiniz. Pano modelleri yaparak duvar süsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. 3 boyutlu nakış modelleri, düz nakış modellerinden oluşan çok hoş bir galeri. Hatta nakışları nerelerde kullanabileceğimizi gösteren görsellerde mevcut. Mesela diktiğiniz bir gömleği, çantayı süslemek için kullanabilirsiniz. Ördüğünüz bebek battaniyesini, bebek hırka ve yeleklerini süslemek için kullanabilirsiniz. Takı yapımı modellerinde kullanabilirsiniz. Küpeler, kemerler, kolyeler tasarlayabilirsiniz. Kendinize ördüğünüz hırkaları, yelekleri süsleyebilirsiniz. Çeyizlik havlu modellerini süsleyebilir hatta düz lif modellerini el nakışlarıyla süsleyebilirsiniz.

Rokoko İşleme Teknikleri 49

Yukarıdaki paragrafta el nakışlarını nerelerde kullanabiliriz birkaç örnek sıraladık. Bu paragrafta ise daha önce yaptığımız rokoko işleme tekniklerinden bahsedelim. Mesela kalemle el nakışı gül nasıl yapılır paylaştığımız projeler arasında. Birçok yerde kullanacağınız kabartmalı bir gül. Pipetle el nakışı çiçek nasıl yapılır paylaştığımız bir diğer içerik. Yine çiçekleri tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. El nakışları ile çok zarif kolyeler yapabilirsiniz. 5 farklı desenle el nakışı kolye sizlere yapacağınız çalışmalarda fikir verecek. Gelelim şimdi yeni desenlere.

Rokoko İşleme Modelleri

İlk olarak güzel bir galeriye göz atacağız. Burada çeşitli el nakışı teknikleriyle yapılmış nakış örnekleri mevcut. Panolar, küpeler, gömlek süslemeleri, örgü süslemeleri gibi daha sayamadığımız birçok model var. İkinci olarak ise 3 güzel video ile el nakışlarından birkaç tekniğin yapılışını öğreneceğiz.

İlk olarak hemen galeriyi incelemeye koyulalım.

İkinci olarak ise birkaç tekniğin yapılışını öğrenelim. El nakışlarını yaparken aralara pullar, boncuklarda ekleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler