Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kasnak Pano Yapımı

Kanaviçe etamin örneklerinden sizlere güzel bir çalışma hazırladık. Kasnak pano yapımında veya diğer el nakışı modellerinde kullanacağınız tekniklerin bir arada olduğu ve resimli olarak yapılışının olduğu çalışma. El nakışı havlu modellerinde kullanabilirsiniz mesela. Brezilya nakışı yaprak yapımını, brezilya nakışı çiçek yapımını kolyelerde de kullanabilirsiniz. El işlemeli abajur modellerinde de kullanabilirsiniz. Kanaviçe ile kazak süsleme yapılışında da kullanabilirsiniz. Daha önce kendime diktiğim şile bezinden bir tunik vardı. Ve üzerine el nakışı örneklerinden basit çiçek ve yapraklarla süslemiştim. Annem yapmıştı. Çok güzel olmuştu ve çok uzun süre severek giydim. Sizde kıyafetlerinizi süslemede el nakışı desenlerini kullanabilirsiniz. Kasnak pano yapımı için kullandığımız desenleri ayrı ayrı farklı yerlerde kullanabilirsiniz.

Kasnak Pano Nasıl Yapılır?

Birçok şekilde kullanabileceğiniz çok hoş, çok güzel bir kasnak pano yapımı çalışması. Yapraklar, çiçeklerden oluşan bir pano. Böyle bir çalışma için kumaş, kasnak, tekstil kalemi, iğne ve nakış iplikleri gerekecek. Tabi birde makas. Ve tabi işlemek istediğiniz şablon.

Kasnak Pano Yapımı 15

Şablonu kumaşa aktarıyoruz. Kumaşı kasnakla gerdiriyoruz. Daha sonra iğnemize istediğimiz renk nakış ipini geçiriyoruz. Ve başlıyoruz işlemeye. Önce etrafa zincir dikiş yapıyoruz.

Kasnak Pano Yapımı 48

Şimdi çiçeklerimizi işlemeye başlayalım.

Ve sıra geldi yaprağı yapmaya. Yaprağı ve çiçekleri ayrı ayrı birçok projede kullanabilirsiniz.

Sıra geldi ince dalları yapmaya.

Ve son olarak tohum işinden pıtırcık çiçekler yapalım.

Pano tamamlandı. Bir panoyu yaparken birçok teknik öğrendik. Ayrı ayrı farklı yerlerde farklı tekniklerle kullanacağımız örnekler.

Kasnak Pano Yapımı 41

Kasnak Pano Yapımı 12

 

Kaynak : https://www.instructables.com/lesson/Floral-Stitch-Sampler/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler