Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Etamin İşleme Örnekleri

Etamin üzerine işlenerek yapılan çok güzel bir nakış. Şimdi anlatacağımız modelin farklı bir ismi varmı bilmiyorum. Bilenler bizimle paylaşabilirler. Adım adım resimli olarak sizlere nasıl yapıldığını göstereceğiz. Zorlanmadan yapabilirsiniz. Battaniye modelleri süslemede, kanaviçe etamin örneklerinde ve birçok alanda kullanabilirsiniz. Kanaviçelerin, etaminlerin kültürümüzde önemli bir yeri var. Çok eskilere dayanmakta. Şimdilerde biraz daha modernize ederek kullanıyoruz. Pike modellerinde kullanıyoruz. Çantalar, havlular üzerinde kullanıyoruz. Kıyafetler üzerinde kullanıyoruz. Ve her biri çok şık ve değerli oluyor. Güzel bir modelde yine etamin üzerine, plastik kanvas üzerine ve farklı kumaşlar üzerine yapılan bir iş var. Ev dekorasyonunda çok şık duruyor. Bargello el nakışı, benzer bir teknik ile yapılıyor. Birçok alanda kullanılıyor. Kırlentler, runnerler, masa örtüleri ve daha neler neler.

Etamin Nasıl İşlenir?

Şimdi bahsedeceğimiz model çarpı işi olarak değil de ip sarma , dolama şeklinde yapılıyor. Kolay bir model. Sizlere nasıl yapıldığını resimli olarak göstereceğiz. Aklınıza takılan herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Etamin kumaşlar üzerine yapabilirsiniz. Masa örtüsü, runner olarak yapabilirsiniz. Evde dikiş dikme ile ilgileniyorsanız bir elbisenin kolaları , yakası üzerine işleyebilirsiniz.

Şimdi yapılışını adım adım görelim. Nakış iplikleri kullanıyoruz. En az 3 renk.  Ve makas , goblen iğne gerekli bu çalışma için. Tabi işleme yapacağınız kumaş. Sevdiğiniz uyumlu renklerde yapabilirsiniz.

Tüm deseni sizlere yapılışını resimli olarak gösterdik. Kolay ama gösterişli bir model. Sizde yaptığınız çalışmaları bizimle paylaşabilirsiniz. Bol hobili günler dileriz.

Etamin İşleme Örnekleri 21

Kaynak : http://tinashandicraft.blogspot.com.tr/2016/03/griffin-stitch.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler