Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşlemeli Abajur Modelleri

El nakışı modelleri ile kanaviçeler ile çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bugün sizlere el işlemeli abajur modelleri hazırladık. Harika modeller var galeride. Yine yapılışını da resimli olarak bulacaksınız. Abajur yapımı için birçok malzeme kullanabilirsiniz. Danteller, makrome ipleri, plastik kovalar, tuvalet kağıdı ruloları, örgüler gibi. Örgü abajur yapımı için kullanmadığınız dantelleri değerlendirebilirsiniz. Motiflerle, trabzan ve fıstıklarla örgüler yapıp abajura çevirebilirsiniz. Plastik şişeden abajur yapılışı için istediğiniz boyutlarda şişeler kullanarak istediğiniz boyutlarda abajurlar yapabilirsiniz. Yoğurt kovaları, boya kovalarını da kullanabilirsiniz. Hatta saksıları bile kullanabilirsiniz. Ve dış kısmına istediğiniz deseni verebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan abajur yapılışı için ise istediğiniz renk ve desenleri oluşturabilirsiniz.

Nakışlı Abajur Nasıl Yapılır?

Sevdiğiniz işlemelerin kullanacağınız lambalarda, abajurlarda da olmasını ister misiniz. Sizlere fikir verecek el işlemeli abajur modelleri hazırladık. Hobi marketlerden aldığınız abajur teli modelleri ile kendinize özel abajurlar, lambalar, avizeler yapabilirsiniz. Sizlere abajurların yapılışını resimli olarak hazırladık. El nakışı modellerinin ise yapılışı yok. Önceki yazılardan tarifli modelleri inceleyebilirsiniz. El işlemeli abajur modelleri nasıl yapılıyor şimdi kısıca resimlerle inceleyelim.

Başlığı Sen Ayarla 1

Başlığı Sen Ayarla 15

Başlığı Sen Ayarla 14

Başlığı Sen Ayarla 16

Başlığı Sen Ayarla 18

Başlığı Sen Ayarla 17

Başlığı Sen Ayarla 8

Başlığı Sen Ayarla 2

İlla yeniden nakış işleyip abajur yapmanıza gerek yok. Kullanmadığınız bir kanaviçeyi abajura çevirebilirsiniz. Beğendiğiniz bir danteli, pamuklu kumaşı da kullanabilirsiniz abajur, sarkıt lamba yapımında. Galeride geleneksel Türk desenlerinden, kuşlu desenlerden, çiçekli modellerden oluşan birçok örnek var. Sizde beğendiğiniz hayvanların, çiçeklerin, şehirlerin desenlerini işleyebilirsiniz. Şimdi hep birlikte bu güzel abajur modellerini inceleyelim.

Başlığı Sen Ayarla 20

Başlığı Sen Ayarla 19

Başlığı Sen Ayarla 13

Başlığı Sen Ayarla 12

Başlığı Sen Ayarla 11

Başlığı Sen Ayarla 10

Başlığı Sen Ayarla 9

Başlığı Sen Ayarla 7

Başlığı Sen Ayarla 6

Başlığı Sen Ayarla 5

Başlığı Sen Ayarla 4

Başlığı Sen Ayarla 3

Başlığı Sen Ayarla

Kaynak : http://www.kufer.co.uk/2017/04/haftowane-abazury-do-lamp-tutoriale.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler