Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Abajur Yapımı

Abajur süsleme örneklerinden sizlere kendi ellerinizle öreceğiniz çok güzel bir model hazırladık. Popcorn örgü modellerinden. Daha önce sizlere tığ işi abajur yapımından bahsetmiştik. Şimdi popcorn ve trabzanla yapılmış zarif bir model daha hazırladık. Çok keyifle öreceksiniz. Evinizin istediğiniz odasında kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza renk katacak çok güzel bir kendin yap projesi. Beğendiğiniz örgü modellerini abajur olarak kullanabilirsiniz. Abajur olarak farklı malzemelerle de paylaşımlarımız oldu. Plastik borudan , plastik boya kutusundan. Hasır ipten, koton ipten abajurlar yaptık. Dantelden lamba yapımı yaptık. Tuvalet kağıdı rulosundan abajur yapılışı yaptık. Sizde geri dönüşüm malzemeleri ile çok güzel , dekorasyonunuzda kullanacağınız çalışmalar yapabilirsiniz.

Tığ İşi Avize Yapımı

Avize için kullanacağınız malzemeleri hobi marketlerde bulabilirsiniz. Nette de satışı var. Farklı modelleri mevcut. Kare olanlar var. Yuvarlak olanları var. Abajur telini beğendiğiniz modellerden alabilirsiniz. Biz modelde kubbe modeli abajur teli kullanıyoruz. Konik olanları var, kare olanları var. Beğendiklerinizi tercih edebilirsiniz.

Beğendiğiniz teli aldıktan sonra istediğiniz renkte iple telin en alt kısmını sık iğne ile dolanıyoruz.

Örgü Abajur Yapımı 6

Her sık iğne üzerine batarak 1 sıra trabzan dolanıyoruz.

Örgü Abajur Yapımı 8

Artık modeli kurmaya başlayabiliriz. Popcornları aynı yere 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. Aşağıdaki resimlerde turlarda nasıl işlem uygulayacağınız yazıyor. Kısaltmalar booble st : popcorn örgü , dc : trabzan, dc2tog : 2 trabzanı birlikte ör ( eksiltme ) demek. Bu şekilde örerek abajurumuzu tamamlıyoruz.

Örgü Abajur Yapımı 4

Örgü Abajur Yapımı 3

Örgü Abajur Yapımı 9

Örgü Abajur Yapımı

Örgü Abajur Yapımı 7

Örgü Abajur Yapımı 1

Örgü Abajur Yapımı 5

Örgü Abajur Yapımı 2

Kaynak : http://solgrim.blogspot.com.tr/2014/03/lampeskjerm-igjen.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler