Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Kanaviçe Seccade Modelleri

Sizlerle kendi işlediğim seccade modellerinden bahsetmek istiyorum. Bazı modelleri biliyorsunuzdur. Yakından çekmeye çalıştım. Sizlerin daha net görmesi için. Umarım olmuştur. Renkli ebruli ipliklerle işlenmişti. siyah üzerine kahverengi ağırlıklı seccadenin kahve kısımları çok oyalamıştı. Onları yanlış hatırlamıyorsam orta okul dönemlerinde işlemiştim. Okullar yaz tatiline girince arkadaşlarla bir araya gelip işlerdik etamin seccade modelleri ve yapılışları. Birbirimizden örnek alırdık. Yarış yapardık. Ne günlerdi.  :-)

Etamin seccade örnekleri şemalı olarak şuanda bunlar yok elimde. Az önce de dediğim gibi birbirimizden örnek alarak yapardık. Şimdi cross stitch , çarpı işi üzerine , kanaviçe desenleri üzerine özel kitaplar var. Siyah köşesi pembe çiçekli modeli ben kitaptan çıkartıp işlemiştim mesela. Orta kısmını biraz kendime göre değiştirmiştim. Dantel modelleri sevenler kendileri için çeyizleri için dantel seccade modelleri de yapabilirler. Çok güzel modeller var. Kurdele nakışı seccade modelleri de yapabilirsiniz. Kurdele nakışı bilenler sizlerle daha önce paylaştığımız modelleri inceleyebilirler. Etamin seccade modelleri ve yapılışlarını varsa elinizde şablonları ile bizimle paylaşabilirsiniz.

Etamin Seccade İşleme Örnekleri

Ebruli ipliklerle her renk etamin kumaşı üzerine beğendiğiniz örnekleri işleyebilirsiniz. Bu modellerin elimde şemaları yok. Yakandan çekmeye çalıştım. Fotoğraftan model çıkartan arkadaşlarımız için. Bazı modelleri etrafınızda görmüşsünüzdür. Sizlerde yaptığınız modelleri bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdi bana ait olan modelleri görelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler