Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastik Şişeden Abajur Yapılışı

Plastik şişeleri atmıyoruz. Harika bir plastik şişe geri dönüşüm projemiz var. Çok hoşunuza gidecek. Evde olan malzemelerden yapıyoruz. Evinizde yoksa çok kolay bir şekilde malzemeleri temin edebilirsiniz. Plastik şişeden abajur yapımı var karşınızda. Evde çıplak ampülleriniz varsa görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa DIY projemiz tam size göre. Modern görünümlü büyük bir lamba yapacağız. Diğer pet şişe değerlendirme projelerimize de göz atmayı unutmayın.

Plastik Şişeden Abajur Nasıl Yapılır ?

Malzemelerimiz : İnce karton, 45 cm uzunluğunda 4 adet sopa, 4 adet iğne, plastik şişe, iplik, boya. Hazırsak başlayabiliriz.

DIY- Abajur Yapılışı 1

Plastik şişeyi fotoğrafta görüldüğü gibi ağız kısmından keselim.

DIY- Abajur Yapılışı

İnce kartonu boyu 145 x 30 cm silindir olacak şekilde katlayalım. Katladığımız yerden tutkal ile yapıştıralım. 4 adet sopamızı ikişer adet yan yana birbirine iğne ile bağlayalım. Bir önceki fotoğrafta resmini göreceksiniz. Bağladığımız sopaları plastik şişe ağzının üzerine oturtalım. Sopaların ucuna iğneyi tutturmayı unutmayalım.

DIY- Abajur Yapılışı 2

DIY- Abajur Yapılışı 3

Neredeyse lambamız hazır olmak üzere. Ahşap sopalar üzerine bağladığımız iğneleri dikkatli bir şekilde ince karton üzerine geçirelim.

DIY- Abajur Yapılışı 5

Plastik şişeden hazırladığımız abajurun son işlemlerini yapıyoruz artık. Plastik şişe ağzından elektrik lamba duyunu geçirelim. Yerine bağlayalım.

DIY- Abajur Yapılışı 4

Çiçeklerle dolu bir kağıt kullanıp kızınızın odasında, arabalarla dolu bir kağıt kullanarak oğlunuzun odasında veya beğendiğiniz evinizin dekorasyonuna renk katacak farklı bir kağıt kullanarak oluşturacağınız plastik şişeden aydınlatmayı evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Gerçekten güzel görünüyor değil mi. Almaya kalktığımızda pahalı olan bu aydınlatmaları ucuza mal edip kendimiz yaptık. Ve bütün aydınlatmalardan güzel  oldu. Sizce de öyle değil mi. Bol hobili günler dilerim.

DIY- Abajur Yapılışı 7

DIY- Abajur Yapılışı 6

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler