Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır?

Eski kot pantolonlarla yapılmış harika bir geri dönüşüm projesi hazırladık. Pantolonlardan kesilmiş şeritlerle güzel bir sepet yapıyoruz. Eski kotları keserek, biçerek birçok çalışma yaptık. Çantalar, puflar, halılar, paspaslar yaptık. Mimuu.comdan tüm tariflere ulaşabilirsiniz. Daha önceki eski kot pantolonları değerlendirme projelerine yeni bir proje daha ekliyoruz. Elinizde yeteri kadar kemer, askı yoksa şeritler halinde pantolonu keserek de yapabilirsiniz. Eski kottan geri dönüşüm projelerinde kot pantolonların tüm parçalarını kullanabilirsiniz. Cep kısımlarından organizerler yapabilirsiniz. Eski kottan iplik nasıl yapılır yine paylaştığımız projeler arasındaydı. Kotları ip haline getirebilir sepetler, paspaslar, çantalar örebilirsiniz. Kottan çanta yapımı da pantolonlarla çok yapılan projeler arasında. Piknik çantaları, omuz çantaları, sırt çantaları dikebilirsiniz kendinize. Farklı renkte kotları birleştirerek kırkyama tekniği ile çalışmalar yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok proje sayabiliriz. Şimdi eski kottan sepet nasıl yapılır ona geçme vakti.

Eski Kottan Sepet Yapımı

Kolay bir proje ile şık bir sepet yapıyoruz. Karton, kot pantolon, zımba veya yapıştırıcıya ihtiyacımız olacak. Hazır bir sepet üzerini kaplayabilirsiniz. Kartondan kendiniz sepet yapabilir ve üzerini kot kumaşlarla kaplayabilirsiniz.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 4

Kot pantolon parçalarını biriktirdikten sonra birkaç saat içinde kolaylıkla sepeti yapabilirsiniz. Sepetin yapımına başlayalım. Kot pantolonların paçalarını kullanabilirsiniz. Pantolondan şeritler kesebilirsiniz. Eğer elinizde rulo karton varsa istediğiniz boyda keserek sepetin tabanı için hazırlayabilirsiniz.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 3

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 2

Şimdi kot şeritleri ruloya göre hazırlama vakti. Tabi aynı ölçüde kesmiyoruz. Biraz daha uzun bırakıyoruz.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 1

Zımba veya güçlü bir yapıştırıcı ile resimdeki gibi şeritleri tutturalım. Ve şeritleri bir alttan bir üstten geçirerek sepeti yapmaya başlayalım.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır?

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 5

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 11

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 9

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 8

Sırada sepetin kapak kısmını yapma vakti. İç ve dış için yuvarlak iki karton kesiyoruz. Ve kot kumaşla kaplıyoruz.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 7

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 6

Bu parçaları sepetin alt kısmına yapıştırıyoruz. Sepetin üst kısmına şerit yapıştırıyoruz. Çirkin görüntüyü kapatıyoruz. Sepeti tamamlıyoruz.

Eski Kottan Sepet Nasıl Yapılır? 12

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/999735-kak-sdelat-brutalnyj-stakanchik-iz-dzhinsy

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler