Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır?

Paspas modellerinde, sepet modellerinde kullanabilirsiniz. Eski kottan iplik nasıl yapılır hem resimli hemde videolu olarak ondan bahsedeceğiz. Daha önce farklı kumaşlardan iplik yapımından bahsetmiştik. Eski kotları değerlendirme projelerinden bahsetmiştik. Bugün kotları değerlendirerek kottan iplik yapımından bahsedeceğiz. Daha sonra istediğiniz projede kullanabilirsiniz. Paspaslar örebilirsiniz. Sepetler örebilirsiniz. İçine iplik karıştırarak puflar örebilirsiniz. Biraz önce farklı kumaşlarla iplik yaptığımızdan bahsetmiştik. Mesela elinizde bolca eskiyen penye tişörtleriniz varsa bunlardan çok güzel ipler yapabilirsiniz. Eski tişörtten penye ip yapılışını daha önce ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Artan kumaştan paspas yapımından bahsetmiştik. Yine bu yazı içinde kalan parça kumaşlarınızdan ip nasıl yapabilirsiniz. Ve nasıl paspas modelleri örebilirsiniz bahsettik. Naylon poşetten paspas yapımından bahsetmiştik. Yine poşetlerden ip nasıl yapılır ve paspas nasıl örülür ayrıntılı bir şekilde yazının içinde bulabilirsiniz. Şimdi sıra eski kottan iplik nasıl yapılır onu anlatmaya geldi. Anlatım bizden dilediğiniz örgüde kullanmak sizden.

Eski Kottan İplik Yapımı

Birazdan resimli ve videolu olarak eski kottan iplik nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız. Giymediğiniz, kullanmadığınız kotlarınızı değerlendirerek iplikler yapıyoruz. İhtiyacımız olan tek şey eski bir kot ve makas.

Eski kotlarımızın bacak kısımlarını kullanarak iplik yapıyoruz. Önce kotların bacak kısımlarını keserek alalım. Daha sonra eşit aralıklarla son kısımda 2 parmak kalacak şekilde keselim.

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır? 1

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır? 2

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır? 3

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır? 4

Daha sonra kestiğimiz bu şeritleri çapraz olarak keselim.

Ve ipliğimiz hazır.

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır? 11

Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır?

Ve eski kottan iplik nasıl yapılır videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.woolandthegang.com/how-to/crochet/how-to-make-yarn-from-your-old-jeans

Benzer İçerikler
One thought on “Eski Kottan İplik Nasıl Yapılır?”
  1. Mirian dedi ki:

    EXCELENTEEEEE,GRACIAS POR COMPARTIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler