Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı

Cam kavanoz süslemeden süper bir model hazırladık. Örgü motiflerle süslediğimiz bir kavanoz. Cam kavanoz mumluk yapımı. İçine led ışıklarda koyabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Tam kış renklerinde. Kırmızı, beyaz kar taneleri. Örgü kar tanesi yapımı için isterseniz yeşil rengi de ekleyebilirsiniz. İçine çam dalları yerleştirebilirsiniz. Geyikler de kullanılabilir. Ev dekorasyonunuza renk katacak bu güzel çalışmanın detaylı yapılışını birazdan inceleyeceğiz. Kavanoz süslemek için birçok fikir kullanıyoruz. Boyayarak, peçede dekupaj teknikleri uygulayarak kavanozları süslüyoruz. Cam kavanoz süsleme yapımı için sizde birçok fikri kullanabilirsiniz. Banyo, mutfak gibi evinizin birçok bölümünde kullanabilirsiniz. Cam kavanoz ile yapılmış dekorasyon fikirleri sizlere bu konuda ilham verecektir. Cam kavanoz boyama en çok yaptığımız çalışmalardan diyebiliriz. Şimdi örgülerle süslüyoruz kavanozlarımızı. Cam kavanoz mumluk yapımı detaylarına geçelim.

Cam Kavanoz Mumluk Nasıl Yapılır?

Cam kavanozla çok güzel bir süsleme fikri hazırladık. Parça ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje. Renkli parça iplerinizle örgü motifler örebilir kavanozları süslemek için kullanabilirsiniz. Cam kavanoz mumluk yapımı için kullanılacak malzemeler ile başlayalım.

  • Cam kavanoz
  • Renkli iplikler
  • İplerimize uygun tığ
  • Makas
  • Goblen iğne
  • Toplu iğne
  • Yapay kar
  • Led mum ( normal mum da olabilir, led ışıklar da olabilir)

Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayalım. Yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip yine 3 trabzan yapalım son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde 6 yuva yapalım.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 1

Şimdi hazırladığımız yuvalara aynı yere 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapıyoruz.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 2

Şimdi bu yuvaların içine 1 sık iğne, 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim +3 zincir çekip 3. zincire ilmek kaydırma ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip 2 trabzan, 1 sık iğne yapalım. Bir önceki turda yaptığımız yuvayı atladığımız kısma sık iğne yapalım. Tekrar yuvaya gelelim. Az önce yaptığımız işlemleri tekrar edelim. Sonrasında 20 zincir çekip bitirelim.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 3

Aynı motiften gri ve beyaz iplerle de örelim.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 4

Gri iple 119 zincir çekelim. Kavanoz 20,5 cm çapında. Zinciri kavanozunuzun büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Zincir çekikten sonra 3 tur sık iğne yapalım.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 5

Şimdi resimde gördüğümüz gibi aynı yere 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip 3. sık iğneye batalım. Tekrar 3 zincir çekip 3. sık iğneye 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapalım.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 6

2 tur bu şekilde örelim.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 7

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 8

Şimdi motiflerle kavanozu buluşturma zamanı.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 9

Çok güzel oldu. Bayıldım.

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 10

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı 11

Cam Kavanoz Mumluk Yapımı

Kaynak : https://blog.buttinette.com/handarbeiten/windlich-mit-sternen/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler