Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Manzaralı Nakış Nasıl Yapılır?

El nakışı modelleri ile devam ediyoruz. Kanaviçe etamin örneklerinin bir çeşidi olan el nakışından güzel bir manzara çiziyoruz. Ve onu en güzel renkleri, deseni ile işliyoruz. Kumaşlarımızın üzerine seçtiğimiz desenleri aktarıyoruz. Veya resim yeteneğimiz varsa ( benim yok ) kumaşın üzerine resim çiziyoruz. Daha sonra nakış ipleri ile desenimizi işlemeye başlıyoruz. Hayal gücü çok önemli burada. Renk seçimlerinde, resim çizimlerinde, işlemelerde devrede hayal gücümüz oluyor. Elde nakış örnekleri için birçok kumaş, renk seçeneği var. Daha önce ilk defa nakış yapacaklar için kumaş seçimi nasıl olmalı kısaca bahsetmiştik. Eğer ilk defa nakış manzara desenleri, nakış örnekleri yapacaksanız önce o yazımızı inceleyebilirsiniz. Ay çiçek tarlaları, lavanta tarlaları, pamuk dallarından oluşan, yel değirmenlerinin içinde olduğu, karlı dağların olduğu kasnak sanatı örneklerinden nakışlar işleyebilir, panolar yapabilirsiniz. Sahil kasabası işleyebilirsiniz. Bir çiftlik evi işleyebilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak birçok kasnak pano modelleri yapabilirsiniz. Bu kadar bahsettikten sonra manzaralı nakış nasıl yapılır ona geçelim.

Nakış Manzara Desenleri

Ay çiçeği tarlası işliyoruz. Sarı çiçekleri olan her yerde gördüğümüz ay çiçekleri. Yetiştirmesi kolay balkonda, evin bahçesinde, saksıda da yetiştirebileceğimiz ay çiçeğini nakışa döküyoruz. Yetiştirmesi oldukça kolay olsa da görüntüsü herkes tarafından çok beğenilir. Bugün manzaları nakış nasıl yapılır örneğinden ayçiçeği tarlasını seçtik. Birkaç modelde manzara örneği yapılmış pano modelleri hazırladık. Sizde el nakışı desenlerini seviyorsanız manzara nakışlarını işleyebilirsiniz.

Manzaralı Nakış Nasıl Yapılır?

Manzaralı Nakış Nasıl Yapılır? 2

Manzaralı Nakış Nasıl Yapılır? 1

Kumaşı seçerek işle başlıyoruz. Kasnağımızı, nakış iplerimizi, iğnemizi hazırlıyoruz. Daha sonra yine seçtiğimiz deseni kumaşa aktarıyoruz yada kumaş üzerine çiziyoruz. Sonra başlıyoruz desene uygun renklerle nakışı işlemeye. Manzaralı nakış nasıl yapılır hızlandırılmış video ile izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler