Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğneyle İncili Kenar Süsü Yapılışı

Yeni iğne oyası modellerinden bir anlatım hazırladık. İğneyle incili kenar süsü yapılışı. Bir çeşit iğne oyası modelleri diyebiliriz. Kalın iplerle kumaş kenarına yaptığımız kenar süslerinden, kenar bordür örneklerinden. Mesela masa örtüsü modelleri, runner modelleri yaptığınızda süslemek için incili kenar süsünü kullanabilirsiniz. Kasnakla yaptığınız çalışmalarda kullanabilirsiniz. Kanaviçe etamin örneklerinde, seccade modellerinde kullanabilirsiniz. İncileri iptal ederek bebek battaniyesi kenarı tığlamada, pazen battaniye kenarında kullanabiliriz. İncileri iptal etmemizin nedeni bebeklerin tenine zarar vermemesi için. El nakışı modellerinde yaptığınız çalışmalarda tamamlamak için çeşitli kenar süslerini kullanabilirsiniz. Hobi dünyasına ait birçok çalışmada kullanılacak modellerden. İğne ve kumaşla yaptığımız güzel bir çalışma. Üstelik kolayda. Eğer örgü ile kenar süsleri yapmak isterseniz spiral güller kenar oyası yapılışına göz atabilirsiniz. Çok güzel bir model. Kanaviçe kenar süsü ise birbirinden güzel örneklerden şemalardan oluşan içeriklerden. Son olarak iğneyle incili kenar süsü yapılışını öğrenmeye geçelim.

İğneyle İncili Kenar Süsü Nasıl Yapılır?

Daha çok kumaş kenarlarında kullandığımız incilerle oyamızı tamamladığımız el nakışı desenlerinden bir çalışma. Kanaviçeler, brezilya nakışları yapıp kenarlarına da az sonra yapılışını öğreneceğimiz süsleri kullanabiliriz. Kumaşlar üzerine eski dantelleri değerlendirme, eski kanaviçeleri değerlendirme projelerini çalışırken kumaşların kenarına incili kenar süsünü yapabiliriz.

İğneyle İncili Kenar Süsü Yapılışı

Yeni kenar süsümüzü tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. İğneyle incili kenar süsü yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler