Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurdele Nakışı ve Örnek Modelleri

İğne oyası gibi iğne kullanarak yapılan bir nakış çeşididir, kurdele nakışı. Dekor ve sanatsal amaçlı kullanımı vardır. kurdele nakışı organze kurdele, ipek kurdele yardımıyla katlama, kesme ve dikme teknikleri ile kumaş üzerinde veya ayrıca motif oluşturmadır.

Kolay bir sanatsal faaliyet olan kurdele nakışı diğer el işleri gibi insanın sağlığına ve ruh yapısına oldukça iyi sonuçları vardır. Üstelik çok fazla malzemeye ihtiyaç duymadan bu işlemleri yapabilir, elinizde sonuç olarak çok da güzel ürün olur. Öğrenilmesi de hızlı biçimde olmaktadır. Kullanım alanı geniş olduğu için el işleri ile gelir elde etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Organze ve ipek kurdele nakışı çok eskiye dayanan sanat dalıdır. İpek pahalı olduğu için organze kurdele daha çok tercih edilmektedir fakat yine de düşük bütçe ile harika sonuçlar alınmaktadır. Fakat saten ve naylon kurdelelerin ipek kurdeleye nazaran sert ve esnek olmadığı için nakış görünümlerine negatif etkisi olabilir ve istenilen görüntü elde edilmeyebilir. Bunu bilerek kurdele seçimi yapmak doğru olacaktır.

İsmek, beltek gibi belediye kurslarında veya milli eğitim bakanlığına bağlı kurslarda ücretsiz olarak kurdele nakışı kursu eğitimi alabilir, ister hobi olarak ister aile bütçesine katkı olarak bu nakışı severek yapabilirsiniz. Hatta depresyon gibi ruhsal sıkıntılar için el işleri vazgeçilmez olduğundan bu nakışı da yine sağlığınız için tercih edebilirsiniz.

kurdele nakışı nedir ne demektir kısaca aktarmaya çalıştım. Şimdide yapılmış olan örnekleri resimlerle inceleyelim.

Bu arada dilerseniz organze kurdeleden havlu kenarı yapımı ve kumaş ile çiçek yapımını kurdele nakışına benzer olduğu için inceleyebilirsiniz.

Resimli Kurdele Nakışı Örnek Modelleri

 

Kaynak:
http://www.passionforum.ru/posts/27697-vyshivka-lentami.html
https://silk-garden.com/photos/raboty-klientov-magazina/kseniya-belykh-ukraina_1/
ismek.ibb

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kurdele Nakışı ve Örnek Modelleri”
  1. Angela Guillen dedi ki:

    me gustarìa que pusieran tutoriales para aprender hacer las flores tal como estàn en las fotografias y el material que se utiliza igual la pintura que usan en el liston, si ya existe el tutorial favor de enviarme la pagina. Gracias

    1. Ayşe dedi ki:

      sorry, please English

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler