Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaş ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Kumaş ile neler yapılır neler… Kumaştan çiçek yapılır, kurdele yapılır ve daha birçok şey. Elimizde kalan artık kumaşları değerlendirmek için onlarla güzel bir motif yapacağız. Şuan ki motifimiz kumaş ile çiçek modeli hakkında. Üstelik videolu olarak net bir şekilde sunacağız. Daha önce de organze kurdeleden havlu kenarı yapmıştık. Yine benzer teknikle çiçek yapalım. Bu çiçeği de dilerseniz havlulara model olarak motif gibi ekleyebilirsiniz. Havlular oldukça güzel gözükecektir.  Şimdi ihtiyacımız olan malzemeleri fotoğraf ile belirtiyorum.

Kumaş ile Çiçek Nasıl Yapılır?

 

Video Anlatım ile Kumaştan Çiçek Broş Yapımı

Öncelikle kurdele için kumaşımız 1-2 cm genişlikte ve yaklaşık 50 cm uzunluğunda olmalı. Daha sonra kurdeleyi kat kat katlıyoruz. Katlama işleminden sonra köşelerden iğne geçiriyoruz. Köşe dış tarafı bol bırakarak dikiş atıp düğümlüyoruz. Sonra diğer kenara aynı işlemi uyguluyoruz. Bu adımı da bitirdikten sonra dikiş kenarların çevresini açıp boşta kalan alanları bir birine dikiyoruz. Daha sonra orta kısmı dikip sıkılaştırıyoruz. Ardından da sıcak silikon ile orta kısma boncukları yerleştiriyoruz.

Kumaş ile Çiçek Nasıl Yapılır? 3

Kumaş ile Çiçek Nasıl Yapılır? 2

Dilerseniz keçe ve sıcak silikon yardımı ile altına taç yaparken tutacak ekleyebilirsiniz, elinizde yoksa çatal iğne kullanabilirsiniz. Böylelikle broş olarak da kullanabilirsiniz.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler