Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşleri Örgü Modelleri

Tığ işleri örgü modellerinden düş kapanı modellerinden güzel bir örneğin yapılışı. Adım adım tığ işi örgü modellerinin yapılışını hazırladık. Örgü anahtarlık modelleri olarak, örgü duvar süsü modelleri olarak, örgü araba süsleri olarak  kullanabilirsiniz. Motifi farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Düş kapanı modellerinden daha önce bahsetmiştik. Eski dantelleri değerlendirmek için düş kapanı yapımından bahsetmiştik. Düş kapanı modellerinde, duvar süslerinde ve birçok çalışmada ipten dekoratif tüy yapımını kullanıyoruz. Bu güzel tığ işleri örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. İpten tüy yapımı için artık iplerinizi kullanabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz örgü modelleri ve yapılışlarından kalan ipleri kullanabilirsiniz.

Örgü Düş Kapanı Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ve yapılışlarını sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız. Modelin yapılışı için istediğiniz renkte ipler, metal veya ahşap kasnak, süslemek için renkli kurdeleler, ponponlar, püsküllere ihtiyacımız olacak. Danteller, tüyler kullanabilirsiniz. Tabi makas ve tığa ihtiyacımız olacak.

Düş kapanının tarifine sihirli halka içine 8 sık iğne yaparak başlıyoruz. Ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz. Takıldığınız nokta olursa fotoğrafın altına yorum yapabilirsiniz.

Tığ işleri örgü modelleri yapılışının nasıl olduğunu gördük. Şimdi süslemelerle son hallerini görelim. Çok güzel ve şık bir dantel örneği. Sizde hayal gücünüzü kullanarak dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Tığ İşleri Örgü Modelleri 29

Kaynak : https://vanjeveel.wordpress.com/2017/07/08/dromenvangers-inclusief-patroon/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler