Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı

Çok şık basit yuvarlak dantel modelleri yapımı hazırladık. Fiskoslarınızın üzerine örebilirsiniz. Veya başka bir dekorasyon için kullanabilirsiniz. Dantel örneklerini çeyiz hazırlığında olanlar, yepyeni modeller arayıp satış yapanlar için anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Anlatımlı dantel örnekleri yeni modelleri keyifle öreceksiniz. Tüm örgü severlere keyifle örecekleri bir güzel model daha hazırladık. Çok şık bir fiskos dantel örnekleri resimli modele geçebiliriz.

Fiskos Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışları

Dantellerinizi sade örebileceğiniz gibi renkli olarak da örebilirsiniz. Çık şık renkli dantel modelleri ve örnekleri yapabilirsiniz. Düz renk dantellerinizi kumaş boyaları ile boyayarak renklendirebilirsiniz. Şimdi sizlere renkli ip ile yapılmış çok güzel bir örnek hazırladık. Her zaman olduğu gibi şema ile başlayalım.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı 3

Trabzan ve zincirden oluşan güzel bir örnek. Birkaç turun yapılışını sizlerle paylaşalım. Daha sonra şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Şemada daireler zinciri , uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

1.tur : 14 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve halka içine 27 trabzan yapalım.

3.tur : 7 zincir çekelim. 2. trabzan üzerine trabzan ile batalım. 1 er trabzan atlayarak ve 4 zincir çekerek yuvalar oluşturalım.

4. tur : 7 zincir çekelim. İlk trabzanın üzerine 1 trabzan, 2 zincir , 1 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim. Bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam edelim.

Sizlere başlangıç kısmının yapılışını şemadan bakarak anlatmaya çalıştım. Kalan kısmı şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Bittiğinde çok güzel duruyor.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı 2

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı 1

Dantel Masa Örtüsü Modelleri ve Yapılışı 4

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23784.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler