Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Bluz Yapımı

Tığ işi yazlık örgü modellerinden çok hoş bir örnek hazırladık. Dilim dilim yapılan bir örnek. Yazlık bluz yapımında kullandığımız örneği yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Daha uzun şeritler halinde örerek örgü tunik modelleri, dantel örgü elbise , örgü hırka modelleri olarak da örebilirsiniz. % 100 pamuklu ipler veya merserize ipler kullanabilirsiniz. Çok güzel ve değişik bir örnek. Nasıl yapıldığını aşama aşama göreceğiz. Örnek karışık gibi durabilir şemayı veya örgü adımlarını takip ettiğinizde çok da zor olmadığını göreceksiniz. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Yuvarlak motifi örüyoruz. Sonrasında kenar dilimleri için dönerek örüyoruz. Tığ işi dantel bluzlar yazın tatilde de çok şık duruyor. Mayo üzerinde falan. Sizde kendiniz için böyle şık bluzlar örebilirsiniz. Beğendiğiniz dantel motiflerinden motifli bluz yapımı örebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi daha fazla hobi dünyasına ait anlatım için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Tığ İşi Bluz Nasıl Yapılır?

Dilim dilim örneklerden tığ işi bluz modelleri yapılışı hazırladık. Modelin şeması ile başlayalım anlatıma.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 9

Şema renk renk gösterilmiştir. Takip etmesi daha kolay olması için. Sihirli halka yaparak önce yuvarlak motifi örüyoruz. Daha sonra soldaki dilimi. Sol dilimin son turunu yaparken sağdaki dilime başlıyoruz. Bu şekilde sağ dilim ve sol dilim olarak örgümüzde ilerliyoruz.

Şemada uzun çizgi trabzan, daire zincir, + lar ise sık iğne. Şimdi fotoğraflarla nasıl yapıldığını görelim.

Yazlık bluz yapımı tamamlandı. Ve bluz olarak motifleri birbirinize zincirlerle ekleyebilirsiniz. Çok hoş duruyor değil mi.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 20

Kaynak : https://ellej.org/en/tape-lace-3/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler