Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Bluzlar

Dantel bluz yapılışı hazırladık. Daha uzun örerek tunik modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Kısa örerek modeldeki gibi tığ işi dantel bluzlar olarak örüp kullanabilirsiniz. Tarifinin tüm detaylarına kaynak kısmında bulunan linklerden ulaşabilirsiniz. Yazın dantel bluzlar çok şık oluyor. Merserize iplerle örebilirsiniz. Pamuklu dantel ipleri ile örebilirsiniz. Merserize örgü bluzları yazın deniz kenarında pareo olarak da kullanabilirsiniz. Japon stil örgü dantel bluz yapılışını gömlek üzerinde, atlet üzerinde kullanabilirsiniz. Mayo üzerinde de kullanabilirsiniz. Örgü büstiyer yapımı tatil için harika bir model. Dantel süveter modeli yapılışı ise yaz kış kullanabileceğiniz bir dantel. Tığ işi dantel bluzlar için beğendiğiniz motifleri, dantelleri kullanabilirsiniz. Şimdi güzel, kolay bir örneğin yapılışından bahsedelim.

Dantel Örgü Bluz Modelleri

Pamuklu iplik ve 3.5 mm tığla örülmüş zarif bir tığ işi dantel bluzlar yapılışı hazırladık. Dikdörtgen iki parça örüyoruz. Ve bu parçaları kol boşluğu bırakarak parçaları birbirine dikerek birleştiriyoruz. Oldukça kolay bir model. Dikdörtgen parçaların uzunluğunu kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 12 ve katları + 4 zincir çekerek örneğe başlamak.

Fotoğrafta gördüğünüz model için 72 + 4 zincir çekerek başladık. 5. zincirden başlayarak her bir zincire trabzan yaptık. Baştaki zincirle birlikte 73 trabzanımız oldu. 2. turda 5 zincir çektik 3. trabzana sık iğne ile battık. Yuvalar oluşturduk. Bir sonraki turda 5 zincirle yuvalara devam ettik. Fakat 2. 5 zincirli yuvaya 11 trabzan yaptık. Diğer turda yine 5. zincirle yuvalara devam ettik. Ama 11 trabzan yaptığımız kısmın tam ortasına aynı yere 7 trabzan yaptık.

Şimdi diğer tura geçtik. Bu kez 7 trazan yaptığımız kısmın tam ortasına aynı yere 3 trabzan yaptık. Son ilmekleri birlikte ördük. Turu tamamladık. 1 tur 5 zincir ile yuvalar yaptık. Sonra örnekler birbiri arasına gelecek şekilde 11 trabzanlı kısma başladık. Fotoğrafa daha yakından baktığınızda anlayacaksınız.

Tığ İşi Dantel Bluzlar 1

Tığ İşi Dantel Bluzlar 3

Tığ İşi Dantel Bluzlar 4

Aynı desenle yapılmış diğer modeller.

Kaynak : http://www.crochetology.net/2017/06/lace-up-top-v-2.html

https://www.ravelry.com/patterns/library/ivory-lace-up-top-v-2

http://www.crochetology.net/2017/06/lace-up-overdress-free-crochet-pattern.html

http://www.crochetology.net/2017/06/lace-up-top-free-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler